Category Archives: rakši

AlpacasRace

Longbordisti traucas ar 85km/h un noskaidro ātrākos

Aizvadītajā nedēļas nogalē blakus atpūtas kompleksam ‘’Rakši’’ norisinājās šī gada trešais Latvijas longbordu nobrauciena seriāla posms ‘’Alpakas ātruma festivāls’’. Dalībnieku pulkā bija gan Latvijas, gan Lietuvas meistarīgākie longbordisti.

Ātrākā Latvijas trase, kurā līderu ātrums sasniedz 85km/h, šoreiz dalībniekus ar laikapstākļiem nelutināja – treniņbraucieni un kvalifikācija tika aizvadīti lietū.

Lietainajā kvalifikācijā pirmās četras vietas ieņēma tie paši braucēji, kuri bija ātrākie arī iepriekšējā posmā Priekuļos – Gustavs Gailītis par 0,07 sekundēm pārspēja Mārtiņu Kivlinieku. Vēl 0,5 sekundes viņiem zaudēja Kārlis Karlsons. Jau vairāk kā sekundi no līderiem atpalika Toms Dreiblats, Lukas Kirkilonis, Gustavs Zēgners un Ralfs Gailītis.

Junioru finālbraucienā dominējošu uzvaru izcīnīja Kristers Ivanovs, izvirzoties vadībā arī seriāla kopvērtējumā. Vien pēdējos trases metros 2.vietu ieguva Emīls Apsītis, pārspējot Ralfu Andersonu. 4.vieta Kristoferam Raģim.

Masters grupas finālā šoreiz lietuviešu dominance – uzvara Lukasam Kirkilionim, otrā vieta Dariusam Stankevičius, bet aiz viņiem Edžus Konošonoks.

Open finālā no starta vadībā izrāvās Karlsons, kuram sekoja Kivlinieks, Gustavs Gailītis un Dreiblats.
Šaurajā trasē kritienu piedzīvoja Karlsons, uzvaru izcīnot Gailītim, aiz viņa Kivlinieks un Dreiblats, bet Karlsonam attiecīgi 4.vieta.

Tieši šādā secībā vadošais četrinieks ir arī izkārtojies seriāla kopvērtējumā pirms pēdējā posma.
Mazajā finālā uzvarēja un 5.vietu ieguva Ralfs Gailītis, kuram šis bija jau sestais mazais fināls pēc kārtas.

Sacensības atbalstīja ”Riposhop.lv”, atpūtas komplekss ‘’Rakši’’, ”Pica LuLū”, festivāls ”Playground”, ”Ponolau”, ”Born to ride”, ”NRJ tipogrāfija”, ”Sunhill bags”.

Nobrauciena seriāla sezonas izšķirošais posms plānots septembrī.

Info: longboarding.lv

OPEN 
1. Gustavs Gailītis
2. Mārtiņš Kivlinieks
3. Toms Dreiblats
4. Kārlis Karlsons
5. Ralfs Gailītis
6. Lukas Kirkilionis
7. Gustavs Zēgners
8. Darius Stankevičius
9. Stepas Jonaitis
10. Edžus Konošonoks
11. Kristers Ivanovs
12. Eduards Everts
13. Ralfs Andersons
14. Kristofers Raģis
15. Emīls Apsītis
16. Mikus Rullis
Juniors
1. Kristers Ivanovs
2. Emīls Apsītis
3. Ralfs Andersons
4. Kristofers Raģis
Masters
1. Lukas Kirkilionis
2. Darius Stankevičius
3. Edžus Konošonoks
4. Mikus Rullis

”Alpakas ātruma festivāls” ir atgriezies!

Ātrākās longbordu sacensības Baltijā norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas! Šajā trasē līderu ātrums ir ap 85km/h!


Trases video

YouTube Preview Image

Sacensību programma

1.jūlijs
12:30-13:00 pārreģistrācija
13:00-13:05 dalībnieku sapulce
13:05-15:00 treniņbraucieni
15:00-16:00 kvalifikācija
2.jūlijs
11:00-12:30 treniņbraucieni
12:30-14:30 finālbraucieni
15:00-15:30 apbalvošana

Dalības maksa reģistrējoties līdz 27.jūnija 23:59:
Open, Masters, dāmas 30 Eur; juniori 20Eur.
Reģistrējoties vēlāk + 10Eur.

Palikšana – dalībnieki tiek aicināti palikt viesu mājā ”Rakšu” teritorijā, kas vienlaicīgi arī ļaus apskatīt plašo ”Rakšu” zoodārzu – kamieļus, aplakas, lamas, longbordistus, ēzeļus un daudzus citus!
Maksa 16eur par personu (par papildus līdzbraucējiem, kuri vēlas palikt viesu mājā, lūgums informēt sacensību organizatorus)!

Reģistrācija: Šeit

GPS Koordinātes: Atpūtas komplekss “Rakši” 57.275887, 25.193367

Video no 2013

YouTube Preview Image

Video no 2014

YouTube Preview Image

Video no 2015

YouTube Preview Image

Video no 2016

YouTube Preview Image

Uz tikšanos Rakšos!!!

Longbordisti traucas ar 80km/h un noskaidro ātrākos

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu pusē norisinājās šī gada Latvijas longbordu nobrauciena seriāla 3.posma sacensības – ‘’Alpakas ātruma festivāls’’. Šīs uzskatāmas par ātrākajām sacensībām Baltijā, jo dalībnieki brauc no kalna ar maksimālo ātrumu virs 80km/h!

Gluži kā pērn pirmo vietu kvalifikācijā ieguva šo sacensību pērnā gada uzvarētājs Gustavs Gailītis, bet otro – Gustavs Zēgners. Trešā vieta Mārtiņam Kivliniekam, savukārt ceturto izcīnīja 2014.gada ‘’Alpakas ātruma festivāla’’ uzvarētājs Jānis Jirgens, kurš atgriezās sacensību apritē pēc teju vai divu gadu prombūtnes. Aiz labāko četrinieka palika viens no šīs sezonas lielākajiem pārsteigumiem, Ralfs Gailītis, un sezonas līdzšinējais līderis Kārlis Karlsons, kuram tikai sestā vieta kvalifikācijā.

Finālbraucienos dalībnieki noskaidroja galīgo vietu sadalījumu – ‘’Masters’’ jeb 35 gadu un vecāko longbordistu vidū ātrākais jau otro gadu izrādījās Edžus Konošonoks, pārspējot Artjomu Smirnovu, savukārt dāmu grupā pirmā Lauma Stepanova. Gan Konošonoks, gan Stepanova līdz ar to nodrošināja uzvaru seriāla kopvērtējumā vēl pirms pēdējā posma.
Junioru grupā cīņa izvērtās daudz sīvāka, taču jau trešo gadu pēc kārtas uzvaru guva Zēgners, stabilu otro vietu izcīnīja Lukass Kellijs, bet trešais pēc Jurģa Blumberga kritiena palika Kristers Ivanovs. Tieši Ivanovs vēl saglabā teorētiskas izredzes neļaut Zēgneram kļūt par čempionu seriāla kopvērtējumā.

‘’Open’’ jeb kopējā ieskaitē pirmajā pusfinālā tikās Gustavs Gailītis, Ralfs Gailītis, Jānis Jirgens un Artjoms Smirnovs, no kuriem vietu finālā ieguva Gustavs un Jānis.

Otrajā pusfinālā cīņa bija daudz sīvāka un tikai pēdējos metros vietu finālā nodrošināja Kivlinieks un Karlsons, atstājot Zēgneru un Konošonoku ārpus top4.

Finālā jau no starta vadībā izrāvās Gustavs Gailītis, nodrošinot uzvaru, bet vien mirkli pirms finiša līnijas šķērsošanas Karlsons apdzina Kivlinieku un ieguva otro vietu, līdz ar to Kivliniekam jau otro posmu pēc kārtas trešā vieta – pēc šī posma tieši šāds ir arī seriāla kopvērtējums un tieši šie trīs braucēji pēdējā posmā Siguldā savā starpā noskaidros seriāla čempionu. Ceturtā vieta posmā Jirgenam.

Sacensības rīkoja RipoShop.lv, sadarbībā ar ‘’Aerodium’’, ‘’Rayne longboards’’, ‘’Born to Ride’’, festivālu ‘’Playground’’, ‘’Ponolau’’ un ‘’NRJ tipogrāfiju’’.

Rezultāti

OPEN 
1.Gustavs Gailītis
2.Kārlis Karlsons
3.Mārtiņš Kivlinieks
4.Jānis Jirgens
5.Gustavs Zēgners
6.Edžus Konošonoks
7.Ralfs Gailītis
8.Artjoms Smirnovs
9.Lukass Kellijs
10.Lauma Stepanova
11.Eduards Everts
12.Eduards Vitmanis
13.Rolands Stepanovs
14.Kristers Ivanovs
15.Jurģis Blumbergs
16.Toms Vaics
Juniors
1.Gustavs Zēgners
2.Lukass Kellijs
3.Kristers Ivanovs
4.Jurģis Blumbergs
Masters
1.Edžus Konošonoks
2.Artjoms Smirnovs
Ladies
1.Lauma Stepanova

‘’Alpakas ātruma festivāls’’ ir atgriezies!

2.-3.jūlijā Amatas novadā blakus atpūtas un sporta kompleksam ‘’Rakši’’ jau 3.reizi notiks gadskārtējās longbordu nobrauciena sacensības ‘’Alpaca speed festival’’!
Šī gada Latvijas nobrauciena sērijas 3.sacensības notiks ātrākajā trasē Latvijā – līderu ātrums var sasniegt pat 80km/h!
Trases video
YouTube Preview Image

Video no aizvadītā gada sacensībām un 2014.gada
YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

Programma (iespējamas izmaiņas):
Sestdiena
12:30-13:00 reģistrācija
13:00-15:00 treniņbraucieni
15:00-16:00 kvalifikācija

Svētdiena
11:00-13:30 treniņbraucieni
13:30-15:30 finālbraucieni
16:00 apbalvošana

Dalības maksa reģistrējoties līdz 30.jūnija 23:59:
Open, Masters, dāmas 30 Eur; juniori 20Eur.
Reģistrējoties vēlāk + 10Eur

Palikt iespējams teltīs Cēsu olimpiskajā centrā “Priekuļi”.

Reģistrācija

GPS Koordinātes: Atpūtas komplekss “Rakši” 57.275887, 25.193367

Uz tikšanos Rakšos!!!

Tveicīgi karstais laiks longbordistiem nav šķērslis!

Aizvadītajā nedēļas nogalē Amatas novadā blakus atpūtas kompleksam ‘’Rakši’’ jau 3.gadu norisinājās sezonas ātrākās nobrauciena sacensības Baltijā – ‘’Alpakas ātruma festivāls’’!
Sestdienā norisinājās kvalifikācija un jau pirmajā kvalifikācijas braucienā visiem par pārsteigumu ātrāko laiku uzrādīja vien 15 gadus jaunais Gustavs Zēgners, kuram sekoja Gustavs Gailītis un lietuvietis Rytis Stankevičius. Otrajā viņu apdzīt par 0,07 sekundēm izdevās Gailītim, savukārt Rytis Stankevičius 0,07 sekundes atpalika no Zēgnera – tas ir mazāk kā par dēļa tiesu!
Pussekundi aiz vadošā trio  sekoja Kaspars Balamovskis, vēl sekundi lēnāks bija Toms Dreiblats, bet vadošo sešinieku noslēdza ātrākais no Masters grupas braucējiem – Ģirts Vārtiņš. Dāmām kvalifikācijā ātrākā Elīza Marija Gailīte, bet no braucējiem, kuri pirmo reizi startēja ‘’Rakšos’’, 12.vietu kvalifikācijā ieguva Kristaps Ozols.

Diemžēl pēc tam, kad otrajā braucienā izdevās uzlabot savu rezultātu par 4(!!!) sekundēm un pacelties uz 11.vietu, kritienu nedaudz aiz finiša piedzīvoja Rolands Stepanovs, kas beidzās ar rokas lūzumu (vēlam drīzu atveseļošanos).

Otrajā dienā karstums īsti negribēja atkāpties, kas braukšanu padarīja tikai apgrūtinošāku.
Junioriem visai pārliecinoši uzvarēja Zēgners, aiz sevis atstājot Emīlu Ieviņu.

Dāmām jau 2.gadu pēc kārtas pirmā Elīza Marija Gailīte! 2.vieta Laumai Stepanovai, bet 3.vieta Elzai Volontei.

Masters grupā par nelielu pārsteigumu parūpējās Edžus Konošonoks – lai gan uzvarējis iepriekšējā posmā Madonā, šī trase tomēr viņam līdz šim nebija pārāk veiksmīga. Šoreiz viņš jau no starta atradās stabilā 2.vietā, ko vēlāk apdzenot Artjomu Smirnovu, viņš pārvērta jau otrajā uzvarā pēc kārtas! Masters grupā 2.vietu izrāva Ģirts Vārtiņš, 3.vietu atstājot Smirnovam, bet 4.vietā palika Arguts Skudrēns.

Open grupā neiztika pēc sīvas spēkošanās – braucienā par 9.-12.vietu nedaudz saķērās Artūrs Pavlovs un Jānis Kundziņš, kā rezultātā Kundziņš piedzīvoja kritienu, kas, par laimi, beidzās bez nopietnām traumām, savukārt Pavlovs sekmīgi sasniedza finišu izcīnot 9.vietu.

Mazajā finālā, jeb  braucienā par 5.-8.vietu, knapi uzvaru nosargāja Konošonoks, aiz kura palika lietuvietis Darius Stankeivičius, Mārtiņš Kivlinieks un Toms Dreiblats.

Savukārt lielajā finālā iekļuva visi četri ātrākie kvalifikācijas braucēji – no starta plecu pie pleca izbrauca Gailītis un Zēgners, taču Gailītim startējot no kreisās malas izdevās izrauties vadībā un kā līderim iebraukt pirmajā līkumā. Abiem līderiem cieši sekoja Balamovskis un Rytis Stankevičius, līdz trases ātrākajā vietā lietuvietis zaudēja līdzsvaru un krita, rezultātā atstājot visu pjedestālu latviešiem – 1.Gustavs Gailītis, 2.Gustavs Zēgners, 3.Kaspars Balamovskis, 4.Rytis Stankevičius!

Organizatoru vārdā liels paldies visiem tiesnešiem un dalībniekiem, sporta un atpūtas kompleksam ‘’Rakši’’par viesmīlību, kā arī paldies sacensību atbalstītājiem riposhop.lv, ‘’NRJ tipogrāfija’’, ‘’Ponolau’’, ‘’JJ longboards’’, stampa.lv, festivālam ‘’PLAYGROUND’’!
Tiekamies noslēguma sacensībās šī gada septembrī!

Kvalifikācijas rezultāti: here

Kvalifikācijas rezultātu analīze: here

Rezultāti:

OPEN 
1.Gustavs Gailītis
2.Gustavs Zēgners
3.Kaspars Balamovskis
4.Rytis Stankevičius (LT)
5.Edžus Konošonoks
6.Darius Stankevičius (LT)
7.Mārtiņš Kivlinieks
8.Toms Dreiblats
9.Artūrs Pavlovs
10.Artjoms Smirnovs
11.Lauma Stepanova
12.Jānis Kundziņš
13.Andrejs Solncevs
14.Toms Jansons
15.Elīza Marija Gailīte
16.Eduards Vitmanis
17.Emīls Ieviņš
18.Mikus Rullis
19.Ģirts Vārtiņš
20.Arguts Skudrēns
21.Elza Volonte
22.Alvils Bijons
23.Ernests Liepiņš
24.Kristaps Ozols
25.Rolands Stepanovs
26.Rojs Dauburs
27.Arta Skudrēna
28.Armands Sakne
MASTERS
1.Edžus Konošonoks
2.Ģirts Vārtiņš
3.Artjoms Smirnovs
4.Arguts Skudrēns
5.Andrejs Solncevs
6.Mikus Rullis
7.Rojs Dauburs
8.Armands Sakne
LADIES
1.Elīza Marija Gailīte
2.Lauma Stepanova
3.Elza Volonte
4.Arta Skudrēna
JUNIORS
1.Gustavs Zēgeners
2.Emīls Ieviņš