Category Archives: rakši

”Alpakas ātruma festivālā” uzvar Kivlinieks

Aizvadītājā nedēļas nogalē Cēsu pusē norisinājās ‘’Alpakas ātruma festivāls’’ – tās ir nobrauciena sacensības visnotaļ īsā trasē, taču tā ir visātrākā Baltijā, jo dalībnieku ātrums pārsniedz 80km/h!

Ģirts Vārtiņš kļuva par Masters grupas uzvarētāju, savukārt junioru grupā spraigā cīņā pie panākuma tika Ralfs Andersons, Emīlam Apsītim samierinoties ar 2.vietu.

Visdramatiskākie notikumi risinājās OPEN grupas finālbraucienā – startā paslīdēja pēdējo trīskārtējs šo sacensību uzvarētājs Gustavs Gailītis, kā rezultātā pārējie 3 finālbrauciena dalībnieki sadalīja pjedestāla pozīcijas savā starpā – sākotnēji vadību pārņēma Ralfs Gailītis, kuram cieši sekoja Mārtiņš Kivlinieks un Kārlis Karlsons, tomēr Kivliniekam izdevās tikt garām līderim un izcīnīt pirmo uzvaru šosezon! 2.vieta Ralfam Gailītim, bet 3.vieta Kārlim Karlsonam.

Līdz ar to šīssezonas aizvadītajos 3 posmos uzvarējuši 3 dažādi longbordisti – Madonā ātrākais bija Gustavs Gailītis, Sabilē Ralfs Gailītis, bet šoreiz Mārtiņš Kivlinieks. Tieši šie 3 braucēji arī cīnīsies par sezonas čempiona godu pēdējā posmā Priekuļos, kas norisināsies 29. un 30.septembrī – šobrīd par jauno kopvērtējuma līderi kļuvis Ralfs Gailītis, taču divi pārējie vēl saglabā labas cerības iejaukties cīņā par titulu.

‘’Alpakas ātruma festivāls’’ ir atgriezies!

Jau 6. gadskārtējais ‘’Alpakas ātruma festivāla’’ sacensības norisināsies 8. septembrī – tās būs ātrākās
sacensības Baltijā un pulcēs ātrākos Baltijas dēļotājus!
Sacensību programma, 8. septembris, sestdiena (iespējamas izmaiņas):
11:30-11:50 dalībnieku pārreģistrācija
11:50-12:00 dalībnieku sapulce
12:00-14:00 treniņbraucieni
14:00-15:00 kvalifikācija
15:00-17:00 finālbraucieni
17:30-18:00 apbalvošana

Dalības maksa reģistrējoties līdz 6. septembrim 23:59 – 25 Eur (junioriem 20 Eur)
Reģistrējoties vēlāk +10 Eur un negrantējam sacensību kreklu.

Sacensību dalībniekiem obligāti jāiepazīstas ar sacensību nolikumu!

Reģistrācija: Šeit

Trases video:

Video no 2013.gada sacensībām:
YouTube Preview Image

Video no 2014.gada sacensībām:
YouTube Preview Image

Video no 2015.gada sacensībām:
YouTube Preview Image

Video no 2016.gada sacensībām:
YouTube Preview Image

Video no 2017.gada sacensībām:
YouTube Preview Image
GPS Koordinātes: Atpūtas komplekss “Rakši” 57.275887, 25.193367
Tiekamies ‘’Alpakas ātruma festivālā’’ 

AlpacasRace

Longbordisti traucas ar 85km/h un noskaidro ātrākos

Aizvadītajā nedēļas nogalē blakus atpūtas kompleksam ‘’Rakši’’ norisinājās šī gada trešais Latvijas longbordu nobrauciena seriāla posms ‘’Alpakas ātruma festivāls’’. Dalībnieku pulkā bija gan Latvijas, gan Lietuvas meistarīgākie longbordisti.

Ātrākā Latvijas trase, kurā līderu ātrums sasniedz 85km/h, šoreiz dalībniekus ar laikapstākļiem nelutināja – treniņbraucieni un kvalifikācija tika aizvadīti lietū.

Lietainajā kvalifikācijā pirmās četras vietas ieņēma tie paši braucēji, kuri bija ātrākie arī iepriekšējā posmā Priekuļos – Gustavs Gailītis par 0,07 sekundēm pārspēja Mārtiņu Kivlinieku. Vēl 0,5 sekundes viņiem zaudēja Kārlis Karlsons. Jau vairāk kā sekundi no līderiem atpalika Toms Dreiblats, Lukas Kirkilonis, Gustavs Zēgners un Ralfs Gailītis.

Junioru finālbraucienā dominējošu uzvaru izcīnīja Kristers Ivanovs, izvirzoties vadībā arī seriāla kopvērtējumā. Vien pēdējos trases metros 2.vietu ieguva Emīls Apsītis, pārspējot Ralfu Andersonu. 4.vieta Kristoferam Raģim.

Masters grupas finālā šoreiz lietuviešu dominance – uzvara Lukasam Kirkilionim, otrā vieta Dariusam Stankevičius, bet aiz viņiem Edžus Konošonoks.

Open finālā no starta vadībā izrāvās Karlsons, kuram sekoja Kivlinieks, Gustavs Gailītis un Dreiblats.
Šaurajā trasē kritienu piedzīvoja Karlsons, uzvaru izcīnot Gailītim, aiz viņa Kivlinieks un Dreiblats, bet Karlsonam attiecīgi 4.vieta.

Tieši šādā secībā vadošais četrinieks ir arī izkārtojies seriāla kopvērtējumā pirms pēdējā posma.
Mazajā finālā uzvarēja un 5.vietu ieguva Ralfs Gailītis, kuram šis bija jau sestais mazais fināls pēc kārtas.

Sacensības atbalstīja ”Riposhop.lv”, atpūtas komplekss ‘’Rakši’’, ”Pica LuLū”, festivāls ”Playground”, ”Ponolau”, ”Born to ride”, ”NRJ tipogrāfija”, ”Sunhill bags”.

Nobrauciena seriāla sezonas izšķirošais posms plānots septembrī.

Info: longboarding.lv

OPEN 
1. Gustavs Gailītis
2. Mārtiņš Kivlinieks
3. Toms Dreiblats
4. Kārlis Karlsons
5. Ralfs Gailītis
6. Lukas Kirkilionis
7. Gustavs Zēgners
8. Darius Stankevičius
9. Stepas Jonaitis
10. Edžus Konošonoks
11. Kristers Ivanovs
12. Eduards Everts
13. Ralfs Andersons
14. Kristofers Raģis
15. Emīls Apsītis
16. Mikus Rullis
Juniors
1. Kristers Ivanovs
2. Emīls Apsītis
3. Ralfs Andersons
4. Kristofers Raģis
Masters
1. Lukas Kirkilionis
2. Darius Stankevičius
3. Edžus Konošonoks
4. Mikus Rullis

”Alpakas ātruma festivāls” ir atgriezies!

Ātrākās longbordu sacensības Baltijā norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas! Šajā trasē līderu ātrums ir ap 85km/h!


Trases video

YouTube Preview Image

Sacensību programma

1.jūlijs
12:30-13:00 pārreģistrācija
13:00-13:05 dalībnieku sapulce
13:05-15:00 treniņbraucieni
15:00-16:00 kvalifikācija
2.jūlijs
11:00-12:30 treniņbraucieni
12:30-14:30 finālbraucieni
15:00-15:30 apbalvošana

Dalības maksa reģistrējoties līdz 27.jūnija 23:59:
Open, Masters, dāmas 30 Eur; juniori 20Eur.
Reģistrējoties vēlāk + 10Eur.

Palikšana – dalībnieki tiek aicināti palikt viesu mājā ”Rakšu” teritorijā, kas vienlaicīgi arī ļaus apskatīt plašo ”Rakšu” zoodārzu – kamieļus, aplakas, lamas, longbordistus, ēzeļus un daudzus citus!
Maksa 16eur par personu (par papildus līdzbraucējiem, kuri vēlas palikt viesu mājā, lūgums informēt sacensību organizatorus)!

Reģistrācija: Šeit

GPS Koordinātes: Atpūtas komplekss “Rakši” 57.275887, 25.193367

Video no 2013

YouTube Preview Image

Video no 2014

YouTube Preview Image

Video no 2015

YouTube Preview Image

Video no 2016

YouTube Preview Image

Uz tikšanos Rakšos!!!

Longbordisti traucas ar 80km/h un noskaidro ātrākos

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu pusē norisinājās šī gada Latvijas longbordu nobrauciena seriāla 3.posma sacensības – ‘’Alpakas ātruma festivāls’’. Šīs uzskatāmas par ātrākajām sacensībām Baltijā, jo dalībnieki brauc no kalna ar maksimālo ātrumu virs 80km/h!

Gluži kā pērn pirmo vietu kvalifikācijā ieguva šo sacensību pērnā gada uzvarētājs Gustavs Gailītis, bet otro – Gustavs Zēgners. Trešā vieta Mārtiņam Kivliniekam, savukārt ceturto izcīnīja 2014.gada ‘’Alpakas ātruma festivāla’’ uzvarētājs Jānis Jirgens, kurš atgriezās sacensību apritē pēc teju vai divu gadu prombūtnes. Aiz labāko četrinieka palika viens no šīs sezonas lielākajiem pārsteigumiem, Ralfs Gailītis, un sezonas līdzšinējais līderis Kārlis Karlsons, kuram tikai sestā vieta kvalifikācijā.

Finālbraucienos dalībnieki noskaidroja galīgo vietu sadalījumu – ‘’Masters’’ jeb 35 gadu un vecāko longbordistu vidū ātrākais jau otro gadu izrādījās Edžus Konošonoks, pārspējot Artjomu Smirnovu, savukārt dāmu grupā pirmā Lauma Stepanova. Gan Konošonoks, gan Stepanova līdz ar to nodrošināja uzvaru seriāla kopvērtējumā vēl pirms pēdējā posma.
Junioru grupā cīņa izvērtās daudz sīvāka, taču jau trešo gadu pēc kārtas uzvaru guva Zēgners, stabilu otro vietu izcīnīja Lukass Kellijs, bet trešais pēc Jurģa Blumberga kritiena palika Kristers Ivanovs. Tieši Ivanovs vēl saglabā teorētiskas izredzes neļaut Zēgneram kļūt par čempionu seriāla kopvērtējumā.

‘’Open’’ jeb kopējā ieskaitē pirmajā pusfinālā tikās Gustavs Gailītis, Ralfs Gailītis, Jānis Jirgens un Artjoms Smirnovs, no kuriem vietu finālā ieguva Gustavs un Jānis.

Otrajā pusfinālā cīņa bija daudz sīvāka un tikai pēdējos metros vietu finālā nodrošināja Kivlinieks un Karlsons, atstājot Zēgneru un Konošonoku ārpus top4.

Finālā jau no starta vadībā izrāvās Gustavs Gailītis, nodrošinot uzvaru, bet vien mirkli pirms finiša līnijas šķērsošanas Karlsons apdzina Kivlinieku un ieguva otro vietu, līdz ar to Kivliniekam jau otro posmu pēc kārtas trešā vieta – pēc šī posma tieši šāds ir arī seriāla kopvērtējums un tieši šie trīs braucēji pēdējā posmā Siguldā savā starpā noskaidros seriāla čempionu. Ceturtā vieta posmā Jirgenam.

Sacensības rīkoja RipoShop.lv, sadarbībā ar ‘’Aerodium’’, ‘’Rayne longboards’’, ‘’Born to Ride’’, festivālu ‘’Playground’’, ‘’Ponolau’’ un ‘’NRJ tipogrāfiju’’.

Rezultāti

OPEN 
1.Gustavs Gailītis
2.Kārlis Karlsons
3.Mārtiņš Kivlinieks
4.Jānis Jirgens
5.Gustavs Zēgners
6.Edžus Konošonoks
7.Ralfs Gailītis
8.Artjoms Smirnovs
9.Lukass Kellijs
10.Lauma Stepanova
11.Eduards Everts
12.Eduards Vitmanis
13.Rolands Stepanovs
14.Kristers Ivanovs
15.Jurģis Blumbergs
16.Toms Vaics
Juniors
1.Gustavs Zēgners
2.Lukass Kellijs
3.Kristers Ivanovs
4.Jurģis Blumbergs
Masters
1.Edžus Konošonoks
2.Artjoms Smirnovs
Ladies
1.Lauma Stepanova