Category Archives: priekulji

Longbordu seriālā triumfē Gailītis, Stepanova, Rullis un Ivanovs

20170924_longi_001_sm

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskajā centrā ‘’Priekuļi’’ ar ‘’GiGa Olympics’’ sacensībām noslēdzās jau sestā Latvijas longbordu nobrauciena seriāla sezona. Dalībnieku pulkā bija ātrākie pašmāju un Igaunijas braucēji. Dalībnieki sacentās ne tikai nobrauciena, bet arī milzu slaloma un slide jam sacensībās.

Milzu slaloma sacensībās meistarīgākais Gustavs Gailītis. Tikai nedaudz no viņa atpalika Gints Zommers, savukārt trešā vieta Edžum Konošonokam.

Savukārt slide jam sacensībās uzvaras laurus plūca Kārlis Karlsons, otrā vieta Mārtiņam Kivliniekam, bet trešā Kasparam Balamovskim.

Nobrauciena sacensības izvērtās gana neprognozējamas. Masters finālā tikās 2015.gada čempions Ģirts Vārtiņš, 2016.gada čempions Edžus Konošonoks, šīs sezonas līderis Mikus Rullis, kā arī vairākkārtējs Latvijas čempions skeitborda slalomā – Gints Zommers.
Sīvā cīņa par posma uzvarētāju kļuva Vārtiņš, kuram sekoja Rullis, Konošonoks un Zommers.

Par sezonas čempionu kļuvis Rullis, kura kontā šogad uzvara un divas otrās vietas. Konošonokam šoreiz vicečempiona gods, savukārt trešā vieta Lukasam Kirkilionim no Lietuvas.

Junioru finālā uzvaras laurus plūca Kristers Ivanovs, aiz kura ierindojās Lukass Kellijs un Emīls Apsītis.
Seriāla kopvērtējumā līdz ar to tituls pēdējo divu posmu uzvarētājam Ivanovam, otrā vieta Apsītim, kurš pamanījies visos posmos kāpt uz pjedestāla, bet trešā vieta Andersonam.

Dāmu finālā pārliecinoša uzvara Laumai Stepanovai, otrā vieta seriāla debitantei Barbarai Roskošai, bet trešā vieta Baibai Grunsbergai.
Kopvērtējumā jau atkal par čempioni kļūst Stepanova, otrā Grunsberga, bet trešā Roskoša.

Open grupā, jeb kopējā ieskaitē pirms pēdējā posma bija liela intriga – kurš būs seriāla čempions šogad? Lai gan Gustavs Gailītis un Mārtiņš Kivlinieks bija izteikti favorīti, teorētiskas izredzes uzvarēt saglabāja arī Kārlis Karlsons un liepājnieks Toms Dreiblats.

Taču kvalifikācijā visnotaļ negaidīti ar 0,02 sekunžu pārsvaru uzvarēja Ralfs Gailītis, nedaudz sajaucot kārtis favorītiem.
Diemžēl noslēdzošajā treniņbraucienā nelāgu kritienu piedzīvoja Kivlinieks un Dreiblats, kā rezultātā Dreiblats bija spiests no sacensībām izstāties, savukārt Kivlinieks vairs nespēja parādīt savu labāko sniegumu.

Pirmajā pusfinālā tikās Ralfs Gailītis, Kivlinieks, Karlsons un igaunis Toomas Keskula. Jau no starta vadībā izrāvās Karlsons, kas gan vēlāk izrādījās pārsteidzīgs solis – Ralfs Gailītis un Kivlinieks izmantoja iespēju braukt aizvējā un neilgi pirms finiša apsteidza Karlsonu, nodrošinot sev vietu finālā.

No otrā pusfināla finālā pārliecinoši iekļuva Kaspars Balamovskis un Gustavs Gailītis, bet Edžus Konošonoks un Ģirts Vārtiņš palika ārpus lielā fināla dalībnieku pulka.

Finālā jau no starta divvadībā izrāvās Ralfs un Gustavs Gailīši, bet Kivlinieks un Balamovskis atpalika pavisam nedaudz. Pirmais finiša līniju šķersoja Gustavs, bet, Ralfs, kuram šis bija pirmais lielais fināls atpalika vien nepilnu metru. Uz zemākā pjedestāla pakāpiena kāpa Kivlinieks pārspējot Balamovski.

Līdz ar to Open grupas kopvērtējumā ar vienu 2.vietu un trim uzvarām arī šogad triumfē Gustavs Gailītis. Aiz viņa ierindojas Kivlinieks, kurš visus posmus finišēja uz pjedestāla (1.,3.,2.,3.vieta), bet viņam seko pērnā gada vicečempions Karlsons. 4.vieta Dreiblatam, 5.vieta Ralfam Gailītim, bet top-6 noslēdz Kaspars Balamovskis.

Sacensības atbalstīja ‘’Riposhop.lv’’, ‘’Foxy racks’’, ‘’Fans action sport’’, ‘’Davi boards’’, ‘’Ionic Flux’’, ‘’NRJ tipogrāfija’’, ‘’LuLū pica’’, ‘’Born to Ride’’, stampa.lv un ohm.lv.

Sezonas noslēguma sacensības ir klāt – ‘’GiGa Olympics’’

23.-24.septembrī Cēsu Olimpiskajā centrā ‘’Priekuļi’’ noslēgsies jau sestā Latvijas longbordu nobrauciena seriāla sezona!
‘’GiGa Olympics’’ sacensības būs veltījums Latvijas skeitborda pamatlicējam Gintam Gailītim.
Video no pērnā gada sacensībām

YouTube Preview Image

Sacensību programmā būs gan longbordu slaloms, gan slide jam, gan protams nobrauciena sacensības.
Longbordu slalomā starts notiks neizmantojot starta estakādi, kā arī trase būs izveidot ļoti vienkārša, lai tajā varētu piedalīties arī garāku longbordu īpašnieki.

Nobrauciena sacensību trase ir salīdzinoši vienkārša, taču šaura un segums arī kļuvis diezgan nelīdzens. Ātrākie dalībnieki šajā trasē sasniedz pat 60km/h lielu ātrumu.
Trase

YouTube Preview Image

Programma (iespējamas izmaiņas):
Sestdiena, 23.septembris
12:00-12:10 longbordu slaloma pārreģistrācija
12:15-12:35 longbordu slaloma treniņbraucieni
12:40-13:30 longbordu slaloma sacensības
13:40-13:55 nobrauciena pārreģistrācija un braucēju sapulce
14:00-15:30 treniņbraucieni
15:30-16:30 kvalifikācija
16:45-17:30 slide jam

Svētdiena, 24.septembris
11:00-12:00 treniņbraucieni
12:10-14:00 finālbraucieni
14:30 apbalvošana

Dalība divu dienu sacensībās (+ sacensību t-krekls)
Junioriem: 25 Eur
Pārējiem: 35 Eur
Reģistrējoties pēc 20. septembra 23:59: +10 Eur

Piedaloties vienā no sacensību dienām dalības maksas apmērs nemainās!

Sacensību nolikums: Šeit

Reģistrācija šeit: Reģistrācijas forma

Palikšana pa nakti – pēc pašu ieskatiem – teltī, trasesteritorijā esošajās ‘’būdiņās’’, Priekuļu hostelī vai booking.com 

Tiekamies Priekuļos!!!

”Priekuļu kauss” longbordā noslēdzas ar Gailīša uzvaru

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskajā centrā ”Priekuļi” norisinājās šīs sezonas otrais Latvijas longborda nobrauciena seriāla posms.

Viesmīlīgā trase longbordistus pulcēja jau septīto gadu pēc kārtas un lielākā daļa tieši šeit ir uzsākusi savas gaida longbordā, tāpēc trasi jau ir gana labi iepazinuši.

Junioru grupas finālbraucienā esot vadībā kritienu iedzīvoja Kristers Ivanovs, kas savukārt pie pirmās uzvaras ļāva tikt Lukasam Kellijam, aiz kura ierindojās Ralfs Andersons (2.vieta ”Priekuļu kausā” jau otro gadu pēc kārtas) un Emīls Apsītis.

Dāmām pārliecinoša uzvara Laumai Stepanovai, bet pie otrās vietas vien ar nelielu pārsvaru izdevās tikt Kitijai Blūmai. Trešā Baiba Grunsberga.

Masters grupā intriga bija liela – vai pērnās sezonas čempions Edžus Konošonoks savā mājas trasē spēs pieveikt pirmā posma ātrāko Latvijas pārstāvi Miku Rulli un vai šajā divcīņā savu vārdu teiks arī 2015.gada seriāla čempions Ģirts Vārtiņš un pirmā posma finālists Artjoms Smirnovs.
Līdz pat priekšpēdējam līkumam noritēja cīņa par uzvaru, taču cenšoties noķert Rulli, līdzsvaru zaudēja Konošonoks, ļaujot Rullim izcīnīt stabilu uzvaru, aiz sevis atstājot gan Smirnovu, gan Vārtiņu.

Open grupā par neveiksmi junioru finālbraucienā veiksmīgi izdevās reabilitēties Kristeram Ivanovam, kurš izcīnīja augsto 11.vietu un aiz sevis atstājot daudz pieredzējušākus braucējus. Tieši pirms viņa 10.vietā finišēja Eduards Everts, kuram šis augstākais sasniegums nobrauciena sacensībās (iepriekš gūta 11.vieta ”Rakšos”), un 9.vietā ierindojās Masters grupas uzvarētājs Mikus Rullis.
Mazajā finālā par 5.-8.vietu brāļi Balamovski finišēja priekšā pārējiem un jau otrās sacensības pēc kārtas augstāku vietu izcīnīja jaunākais no viņiem – Klāvs Balamovskis (5.vieta). 6.vieta Kasparam Balamovskim, bet aiz viņiem 7.vietā Ralfs Gailītis, kurš jau piekto reizi pēc kārtas tika pusfinālā, un Alvils Bijons, kurš pēc 10.vietas Madonā šoreiz jau 8.vietā, kā arī kļuva par uzvarētāju slide jam sacensībās.
Finālistu sastāvs bija gana iespaidīgs – kvalifikācijas uzvarētājs un pasaules amatieru čempions slalomā, liepājnieks Toms Dreiblats, sezonas līderis un pirmā posma uzvarētājs Mārtiņš KIvlinieks, pēdējo četru gadu ”Priekuļu kausa” ieguvējs Gustavs Gailītis un jau sesto reizi pēc kārtas finālā iekļuvušais Kārlis Karlsons. Pirmos trīs no viņiem kvalifikācijā šķira vien 0.36 sekundes, kas aptuveni 1,4km garajā trasē ir salīdzinoši niecīgs atstatums.
Jau no starta vadībā izrāvās Gailītis, kuram cieši sekoja Dreiblats un abi pārējie. Braucot cieši cits aiz cita dalībnieki sasniedza finišu un vietu secība nemainījās – uzvara Gailītim un pēc fotofiniša apskates otrā vieta Dreiblatam, bet trešā vien par pāris centimetru tiesu Kivliniekam – rezultātā ”Priekuļu kausa” fināla rezultāti bija tādi paši kā pirms gada.

Sezonas kopvērtējumā junioru grupā šobrīd līderis ir Kellijs ar 31 punktu, taču viņam cieši seko Ivanovs, Apsītis (abiem pa 30 punktiem), kā arī Andersons (28 punkti).
Dāmām ar divām uzvarām līdere ir Stepanova (50 punkti), aiz kuras ierindojas Grunsberga (27), Liene Dzīvīte un Kitija Blūma (abas startējušas tikai vienā posmā un katrai pa 18 punktiem par izcīnīto otro vietu).
Masters grupā Rullim iekrāts stabils pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem – viņam 43 punkti, kamēr Smirnovam 30, lietuvietim Lukasam Kirkilionim 25, bet Konošonokam 20.
Visbeidzot Open jeb kopējā ieskaitē pēc uzvaras Priekuļos par sezonas jauno līderi kļuvis Gailītis (210 punkti), taču turpat uz papēžiem min Kivlinieks (200 punkti). Nekur tālu nav arī Dreiblats un Karlsons (attiecīgi 163 un 161 punkts), kā arī Klāvs Balamovskis (127) un Ralfs Gailītis (110), kuri atlikušajos sezonas posmos var viennozīmīgi pacīnīties par vietu sezonas labāko trijniekā.

Sacensības atbalstīja ”Riposhop.lv”, Priekuļu novads, Cēsu Olimpiskais centrs ”Priekuļi”, ”Pica LuLū”, festivāls ”Playground”, ”Ponolau”, ”Born to ride”, ”NRJ tipogrāfija”, ”Stampa.lv” un ”Sunhill bags”.

Nobrauciena seriāls turpināsies jau pēc trim nedēļām ar trešo posmu Cēsu pusē.

Kvalifikācijas rezultāti: Šeit

OPEN 
1.Gustavs Gailītis
2.Toms Dreiblats
3.Mārtiņš Kivlinieks
4.Kārlis Karlsons
5.Klāvs Balamovskis
6.Kaspars Balamovskis
7.Ralfs Gailītis
8.Alvils Bijons
9.Mikus Rullis
10.Eduards Everts
11.Kristers Ivanovs
12.Rolands Stepanovs
13.Lauma Stepanova
14.Edžus Konošonoks
15.Artjoms Smirnovs
16.Dairis Putniņš
17.Ernests Liepiņš
18.Lukass Kellijs
19.Jānis Kivlinieks
20.Ralfs Andersons
21.Kristofers Raģis
22.Eduards Vitmanis
23.Gustavs Rullis
24.Edijs Leitass
25.Baiba Grunsberga
26.Kitija Blūma
27.Emīls Apsītis
28.Ģirts Vārtiņš
29.Henrijs Geidāns
30.Andrejs Solncevs
31.Emīls Balcers
Juniors
1.Lukass Kellijs
2.Ralfs Andersons
3.Emīls Apsītis
4.Kristers Ivanovs
5.Kristofers Raģis
6.Edijs Leitass
7.Gustavs Rullis
Masters
1.Mikus Rullis
2.Artjoms Smirnovs
3.Ģirts Vārtiņš
4.Edžus Konošonoks
5.Andrejs Solncevs
Ladies
1.Lauma Stepanova
2.Kitija Blūma
3.Baiba Grunsberga

Info: longboarding.lv

Sezona turpinās Priekuļos!

10.-11.jūnijā Cēsu Olimpiskajā centrā ‘’Priekuļi’’ norisināsies jau otrais šī gada nobrauciena seriāla posms – leģendārās ‘’Priekuļu kausa’’ sacensības!
Divas dienas ‘’Priekuļu’’ trase būs longbordistu rīcībā, lai noskaidrotu meistarīgākos nobraucienā.

Trases video

YouTube Preview Image

Video no pērnā gada sacensībām

YouTube Preview Image

Pirmajā sacensību dienā notiks treniņbraucieni, kvalifikācija un ‘’slide jam’’ sacensības. Otrajā sacensību dienā notiks vēl papildus treniņbraucieni, kam sekos izšķirošie finālbraucieni Open, dāmu, Masters un junioru grupās (pirmajā dienā līdz 16:00 trasē notiek cits pasākums).

Sacensību programma (iepējamas izmaiņas):
10.jūnijs, sestdiena
15:30-16:00 pārreģistrācija
16:00-16:05 braucēju sapulce
16:05-17:30 treniņbraucieni
17:40-18:40 kvalfikācija
18:50-19:30 slide jam sacensības

11.jūnijs, svētdiena
10:30-11:30 treniņbraucieni
11:40-14:40 finālbraucieni
15:00 apbalvošana

Nepieciešamais aizsargaprīkojums: visiem dalībniekiem obligāti jālieto ķiveres un aizsargi (delnu, elkoņu, ceļu) – rekomendējam lietot ādas aizsargkostīmus un pilnās, jeb fullface ķiveres!
Dalības maksa (iekļauta dalība sacensībās + sacensību krekls):
Juniori – 20 Eur
Pārējie – 30 Eur
Reģistrējoties pēc 6.6.2017. + 10 Eur
Piedaloties vienā no sacensību dienām dalības maksas apmērs nemainās!
Visiem dalībniekiem pirms sacensībām aicinājums iepazīties ar sacensību nolikumu!
Palikšana pa nakti – Priekuļu hostelis ir 2km attālumā, ir iespēja palikt teltīs, iespējams, būs pieejams arī konteiners (nav pārāk komfortabls).
Pirms reģistrācija aicinājums iepazīties ar sacensību noteikumiem – Šeit
Reģistrācija – Šeit

Uz tikšanos Priekuļos un lai labi ripo ☺

PRIEKUĻOS NOSKAIDROTI LONGBORDA ČEMPIONI

Aizvadītajā nedēļas nogalē viesmīlīgajā Cēsu Olimpiskajā centrā “Priekuļi” norisinājās Latvijas longbordu nobrauciena seriāla pēdējais posms – “GiGa Olympics”.
Uz uzvaru seriāla kopvērtējumā “Open” grupā pretendēja Mārtiņš Kivlinieks, Kārlis Karlsons un Gustavs Gailītis.

Sacensībās piedalījās vairāk kā 40 ātrākie longbordisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Bez nobrauciena tika aizvadītas sacensības arī citās disciplīnās. Milzu slalomā uzvarēja Gailītis, “Uphill push race” jeb distances braukšanā liepājnieks Toms Dreiblats, bet “slide jam” jeb slaidošanā Karlsons.

Nobrauciena kvalifikācijā konkurence bija ļoti sīva, jo 20 dalībnieki iekļāvās 5 sekunžu atstatumā no līdera – ar otro labāko laiku pirmajā un otrajā sektorā uzvaru izcīnīja Gailītis. Otrā vieta ar labāko laiku pirmajā un piekto otrajā sektorā liepājniekam Tomam Dreiblatam, bet trešā junioru grupas pārstāvim Gustavam Zēgneram (sestā un pirmā attiecīgi pirmajā un otraj sektorā).
Uzreiz aiz viņiem ierindojās Karlsons un lielākā pārsteiguma autors lietuvietis Rokas Miečius, savukārt pirmo sešinieku noslēdza Ralfs Gailītis.

Pagalam neveiksmīgs kvalifikācijas brauciens izvērtās Kivliniekam, kurš pirmajā līkumā piedzīvoja kritienu un kvalifikāciju noslēdza vien 31.vietā apgrūtinot sev ceļu uz finālu un vēl vairāk samazinot iespējas uzvarēt sezonas kopvērtējumā.

Otrajā sacensību dienā vispirms tika aizvadīti finālbraucieni B grupā (dalībnieki, kuri ieņēmuši 27. un zemākās vietas kvalifikācijā). No tās A grupā jeb top32 iekļuva Ģirts Vārtiņš, Mārtiņš Kivlinieks, Krišjānis Liepa, Āris Muitinieks, Liene Dzīvīte un junioru grupas pārstāvis Edijs Leitass.

Tiem sekoja dāmu grupas fināls un tajā nepārspēta palika Lauma Stepanova. Otrā vieta Lienei Dzīvītei, trešā Kitijai Blūmai, bet ceturtā šo sacensību debitantei Natālijai Tannei (līdz ar to top3 šādas vietas izcīnīja arī sezonas kopvērtējumā).

Junioru finālā noritēja “milžu cīņa”, kurā uzvaru izcīnīja Zēgners, atstājot lietuvieti Miečius otrajā vietā. Trešā vieta un otrais pjedestāls pēc kārtas Lukasam Kellijam, bet ceturtā vieta un pirmais fināls Kristoferam Raģim.
Par šī gada junioru čempionu pēc divām otrajām vietām (2014.gadā piekāpjoties Tomam Dreiblatam, bet 2015.gadā Emīlam Ieviņam) beidzot kļuva Zēgners. Kopvērtējumā otrais Kristers Ivanovs, bet trešais Lukass Kellijs.

Visbeidzot Masters grupā pērnā gada čempions Ģirts Vārtiņš pieveica Edžu Konošonoku, Dariusu Stankevičius no Lietuvas un Artjomu Smirnovu.
Kopvērtējumā gan uzvara Konošonokam, otrā vieta Smirnovam, bet trešā Mikum Rullim, kurš šoreiz palika sestais.

A grupā cīņas izvērtās negaidīti sīvas, ko veicināja trases šaurība un asfalta seguma nolietojums.
Jau astotdaļfinālā jeb top32 no cīņas par uzvaru izstājās piektajā vietā kvalificējušais Rokas Miečius. Ceturtdaļfināla jeb top16 barjera izrādījās liktenīga vēl vairākiem favorītiem – Mārtiņam Kivliniekam, Edžum Konošonokam, Ģirtam Vārtiņam, Ārim Muitiniekam, kā arī pirmā posma uzvarētājam Edvardas Lunys noslēdzās ciņa par tikšanu finālā. Kivlinieks līdz ar to zaudēja pat teorētiskas izredzes uz uzvaru kopvērtējumā.

Gandarījuma braucienos par 9.-16.vietu 9.vietu ieguva Lunys, 10.Kivlinieks, 11.Konošonoks, 12.Muitinieks, 13.Vārtiņš, 14.Kristaps Dzīvītis, 15.Henrijs Geidāns, bet 16.Smirnovs.

Pirmajā pusfinālā tikās galvenie favorīti par uzvaru kopvērtējumā – Gailītis un Karlsons, kā arī Alvils Bijons un Klāvs Balamovskis. Aizvadot stabilu braucienu abi pirmie tika finālā, savukārt pārējie divi piedzīvoja iespaidīgu kritienu, par laimi tiekot cauri vien ar nobrāzumiem.

Otrajā pusfinālā tikās Zēgners, Dreiblats, Ralfs Gailītis un Kaspars Balamovskis. Tajā uzvara Zēgneram, bet vien par pāris cm tiesu jau astoto (!) reizi finālā seriāla piecu gadu ilgajā vēsturē iekļuva Kaspars Balamovskis pārspējot šī gada pasaules čempionu skeitborda slalomā amatieriem Tomu Dreiblatu (astoņas reizes piecu gadu laikā finālā izdevies iekļūt vēl vien Jānim Jirgenam, bet vairāk
par astoņām vienīgi Gustavam Gailītim – 18 reizes).

Mazajā finālā par 5.-8.vietu sekmīgāks izrādījās Klāvs Balamovskis, bet aiz viņa finišēja Ralfs Gailītis un Toms Dreiblats. Alvilam Bijonam šoreiz astotā vieta.

Lielajā finālā jau no starta divvadībā izrāvās Karlsons un Gailītis. Likme bija liela – tas, kurš no viņiem uzvarēs arī kļūs par šī gada čempionu!
Vairākkārt trasē mainoties pozīcijām un trases vidū gandrīz vai piedzīvojot kritienu, savu trešo uzvaru šogad izcīnīja Gailītis, bet posmā un sezonā otrā vieta Karlsonam. Trešā vieta šoreiz Kasparam Balamovskim, bet ceturtā vieta posmā Gustavam Zēgneram.

Līdz ar to ”Open” grupas sezonas kopvērtējumā trešais palika Kivlinieks, ceturtais Zēgners, piektais Dreiblats, bet sestais Ralfs Gailītis.
Uzreiz aiz top6 sezonas kopvērtējumā ierindojās Edžus Konošonoks, Kaspars Balamovskis, Edvardas Lunys un Klāvs Balamovskis.

Sacensību organizatori saka lielu PALDIES visiem dalībniekiem, tiesnešiem un atbalstītājiem – RipoShop.lv, Aerodium, Ponolau, Rayne longboards, Stampa.lv, Born to ride, JJ boards, OHM.LV, NRJ tipogrāfijai un festivālam “Playground”, kā arī Cēsu Olimpiskajam centram “Priekuļi”!

Rezultāti:

Priekuļi CUP – 2

LDLS 2016 sezona