Category Archives: raksts

Longbordu seriālā triumfē Gailītis, Stepanova, Rullis un Ivanovs

20170924_longi_001_sm

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskajā centrā ‘’Priekuļi’’ ar ‘’GiGa Olympics’’ sacensībām noslēdzās jau sestā Latvijas longbordu nobrauciena seriāla sezona. Dalībnieku pulkā bija ātrākie pašmāju un Igaunijas braucēji. Dalībnieki sacentās ne tikai nobrauciena, bet arī milzu slaloma un slide jam sacensībās.

Milzu slaloma sacensībās meistarīgākais Gustavs Gailītis. Tikai nedaudz no viņa atpalika Gints Zommers, savukārt trešā vieta Edžum Konošonokam.

Savukārt slide jam sacensībās uzvaras laurus plūca Kārlis Karlsons, otrā vieta Mārtiņam Kivliniekam, bet trešā Kasparam Balamovskim.

Nobrauciena sacensības izvērtās gana neprognozējamas. Masters finālā tikās 2015.gada čempions Ģirts Vārtiņš, 2016.gada čempions Edžus Konošonoks, šīs sezonas līderis Mikus Rullis, kā arī vairākkārtējs Latvijas čempions skeitborda slalomā – Gints Zommers.
Sīvā cīņa par posma uzvarētāju kļuva Vārtiņš, kuram sekoja Rullis, Konošonoks un Zommers.

Par sezonas čempionu kļuvis Rullis, kura kontā šogad uzvara un divas otrās vietas. Konošonokam šoreiz vicečempiona gods, savukārt trešā vieta Lukasam Kirkilionim no Lietuvas.

Junioru finālā uzvaras laurus plūca Kristers Ivanovs, aiz kura ierindojās Lukass Kellijs un Emīls Apsītis.
Seriāla kopvērtējumā līdz ar to tituls pēdējo divu posmu uzvarētājam Ivanovam, otrā vieta Apsītim, kurš pamanījies visos posmos kāpt uz pjedestāla, bet trešā vieta Andersonam.

Dāmu finālā pārliecinoša uzvara Laumai Stepanovai, otrā vieta seriāla debitantei Barbarai Roskošai, bet trešā vieta Baibai Grunsbergai.
Kopvērtējumā jau atkal par čempioni kļūst Stepanova, otrā Grunsberga, bet trešā Roskoša.

Open grupā, jeb kopējā ieskaitē pirms pēdējā posma bija liela intriga – kurš būs seriāla čempions šogad? Lai gan Gustavs Gailītis un Mārtiņš Kivlinieks bija izteikti favorīti, teorētiskas izredzes uzvarēt saglabāja arī Kārlis Karlsons un liepājnieks Toms Dreiblats.

Taču kvalifikācijā visnotaļ negaidīti ar 0,02 sekunžu pārsvaru uzvarēja Ralfs Gailītis, nedaudz sajaucot kārtis favorītiem.
Diemžēl noslēdzošajā treniņbraucienā nelāgu kritienu piedzīvoja Kivlinieks un Dreiblats, kā rezultātā Dreiblats bija spiests no sacensībām izstāties, savukārt Kivlinieks vairs nespēja parādīt savu labāko sniegumu.

Pirmajā pusfinālā tikās Ralfs Gailītis, Kivlinieks, Karlsons un igaunis Toomas Keskula. Jau no starta vadībā izrāvās Karlsons, kas gan vēlāk izrādījās pārsteidzīgs solis – Ralfs Gailītis un Kivlinieks izmantoja iespēju braukt aizvējā un neilgi pirms finiša apsteidza Karlsonu, nodrošinot sev vietu finālā.

No otrā pusfināla finālā pārliecinoši iekļuva Kaspars Balamovskis un Gustavs Gailītis, bet Edžus Konošonoks un Ģirts Vārtiņš palika ārpus lielā fināla dalībnieku pulka.

Finālā jau no starta divvadībā izrāvās Ralfs un Gustavs Gailīši, bet Kivlinieks un Balamovskis atpalika pavisam nedaudz. Pirmais finiša līniju šķersoja Gustavs, bet, Ralfs, kuram šis bija pirmais lielais fināls atpalika vien nepilnu metru. Uz zemākā pjedestāla pakāpiena kāpa Kivlinieks pārspējot Balamovski.

Līdz ar to Open grupas kopvērtējumā ar vienu 2.vietu un trim uzvarām arī šogad triumfē Gustavs Gailītis. Aiz viņa ierindojas Kivlinieks, kurš visus posmus finišēja uz pjedestāla (1.,3.,2.,3.vieta), bet viņam seko pērnā gada vicečempions Karlsons. 4.vieta Dreiblatam, 5.vieta Ralfam Gailītim, bet top-6 noslēdz Kaspars Balamovskis.

Sacensības atbalstīja ‘’Riposhop.lv’’, ‘’Foxy racks’’, ‘’Fans action sport’’, ‘’Davi boards’’, ‘’Ionic Flux’’, ‘’NRJ tipogrāfija’’, ‘’LuLū pica’’, ‘’Born to Ride’’, stampa.lv un ohm.lv.

PRIEKUĻOS NOSKAIDROTI LONGBORDA ČEMPIONI

Aizvadītajā nedēļas nogalē viesmīlīgajā Cēsu Olimpiskajā centrā “Priekuļi” norisinājās Latvijas longbordu nobrauciena seriāla pēdējais posms – “GiGa Olympics”.
Uz uzvaru seriāla kopvērtējumā “Open” grupā pretendēja Mārtiņš Kivlinieks, Kārlis Karlsons un Gustavs Gailītis.

Sacensībās piedalījās vairāk kā 40 ātrākie longbordisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Bez nobrauciena tika aizvadītas sacensības arī citās disciplīnās. Milzu slalomā uzvarēja Gailītis, “Uphill push race” jeb distances braukšanā liepājnieks Toms Dreiblats, bet “slide jam” jeb slaidošanā Karlsons.

Nobrauciena kvalifikācijā konkurence bija ļoti sīva, jo 20 dalībnieki iekļāvās 5 sekunžu atstatumā no līdera – ar otro labāko laiku pirmajā un otrajā sektorā uzvaru izcīnīja Gailītis. Otrā vieta ar labāko laiku pirmajā un piekto otrajā sektorā liepājniekam Tomam Dreiblatam, bet trešā junioru grupas pārstāvim Gustavam Zēgneram (sestā un pirmā attiecīgi pirmajā un otraj sektorā).
Uzreiz aiz viņiem ierindojās Karlsons un lielākā pārsteiguma autors lietuvietis Rokas Miečius, savukārt pirmo sešinieku noslēdza Ralfs Gailītis.

Pagalam neveiksmīgs kvalifikācijas brauciens izvērtās Kivliniekam, kurš pirmajā līkumā piedzīvoja kritienu un kvalifikāciju noslēdza vien 31.vietā apgrūtinot sev ceļu uz finālu un vēl vairāk samazinot iespējas uzvarēt sezonas kopvērtējumā.

Otrajā sacensību dienā vispirms tika aizvadīti finālbraucieni B grupā (dalībnieki, kuri ieņēmuši 27. un zemākās vietas kvalifikācijā). No tās A grupā jeb top32 iekļuva Ģirts Vārtiņš, Mārtiņš Kivlinieks, Krišjānis Liepa, Āris Muitinieks, Liene Dzīvīte un junioru grupas pārstāvis Edijs Leitass.

Tiem sekoja dāmu grupas fināls un tajā nepārspēta palika Lauma Stepanova. Otrā vieta Lienei Dzīvītei, trešā Kitijai Blūmai, bet ceturtā šo sacensību debitantei Natālijai Tannei (līdz ar to top3 šādas vietas izcīnīja arī sezonas kopvērtējumā).

Junioru finālā noritēja “milžu cīņa”, kurā uzvaru izcīnīja Zēgners, atstājot lietuvieti Miečius otrajā vietā. Trešā vieta un otrais pjedestāls pēc kārtas Lukasam Kellijam, bet ceturtā vieta un pirmais fināls Kristoferam Raģim.
Par šī gada junioru čempionu pēc divām otrajām vietām (2014.gadā piekāpjoties Tomam Dreiblatam, bet 2015.gadā Emīlam Ieviņam) beidzot kļuva Zēgners. Kopvērtējumā otrais Kristers Ivanovs, bet trešais Lukass Kellijs.

Visbeidzot Masters grupā pērnā gada čempions Ģirts Vārtiņš pieveica Edžu Konošonoku, Dariusu Stankevičius no Lietuvas un Artjomu Smirnovu.
Kopvērtējumā gan uzvara Konošonokam, otrā vieta Smirnovam, bet trešā Mikum Rullim, kurš šoreiz palika sestais.

A grupā cīņas izvērtās negaidīti sīvas, ko veicināja trases šaurība un asfalta seguma nolietojums.
Jau astotdaļfinālā jeb top32 no cīņas par uzvaru izstājās piektajā vietā kvalificējušais Rokas Miečius. Ceturtdaļfināla jeb top16 barjera izrādījās liktenīga vēl vairākiem favorītiem – Mārtiņam Kivliniekam, Edžum Konošonokam, Ģirtam Vārtiņam, Ārim Muitiniekam, kā arī pirmā posma uzvarētājam Edvardas Lunys noslēdzās ciņa par tikšanu finālā. Kivlinieks līdz ar to zaudēja pat teorētiskas izredzes uz uzvaru kopvērtējumā.

Gandarījuma braucienos par 9.-16.vietu 9.vietu ieguva Lunys, 10.Kivlinieks, 11.Konošonoks, 12.Muitinieks, 13.Vārtiņš, 14.Kristaps Dzīvītis, 15.Henrijs Geidāns, bet 16.Smirnovs.

Pirmajā pusfinālā tikās galvenie favorīti par uzvaru kopvērtējumā – Gailītis un Karlsons, kā arī Alvils Bijons un Klāvs Balamovskis. Aizvadot stabilu braucienu abi pirmie tika finālā, savukārt pārējie divi piedzīvoja iespaidīgu kritienu, par laimi tiekot cauri vien ar nobrāzumiem.

Otrajā pusfinālā tikās Zēgners, Dreiblats, Ralfs Gailītis un Kaspars Balamovskis. Tajā uzvara Zēgneram, bet vien par pāris cm tiesu jau astoto (!) reizi finālā seriāla piecu gadu ilgajā vēsturē iekļuva Kaspars Balamovskis pārspējot šī gada pasaules čempionu skeitborda slalomā amatieriem Tomu Dreiblatu (astoņas reizes piecu gadu laikā finālā izdevies iekļūt vēl vien Jānim Jirgenam, bet vairāk
par astoņām vienīgi Gustavam Gailītim – 18 reizes).

Mazajā finālā par 5.-8.vietu sekmīgāks izrādījās Klāvs Balamovskis, bet aiz viņa finišēja Ralfs Gailītis un Toms Dreiblats. Alvilam Bijonam šoreiz astotā vieta.

Lielajā finālā jau no starta divvadībā izrāvās Karlsons un Gailītis. Likme bija liela – tas, kurš no viņiem uzvarēs arī kļūs par šī gada čempionu!
Vairākkārt trasē mainoties pozīcijām un trases vidū gandrīz vai piedzīvojot kritienu, savu trešo uzvaru šogad izcīnīja Gailītis, bet posmā un sezonā otrā vieta Karlsonam. Trešā vieta šoreiz Kasparam Balamovskim, bet ceturtā vieta posmā Gustavam Zēgneram.

Līdz ar to ”Open” grupas sezonas kopvērtējumā trešais palika Kivlinieks, ceturtais Zēgners, piektais Dreiblats, bet sestais Ralfs Gailītis.
Uzreiz aiz top6 sezonas kopvērtējumā ierindojās Edžus Konošonoks, Kaspars Balamovskis, Edvardas Lunys un Klāvs Balamovskis.

Sacensību organizatori saka lielu PALDIES visiem dalībniekiem, tiesnešiem un atbalstītājiem – RipoShop.lv, Aerodium, Ponolau, Rayne longboards, Stampa.lv, Born to ride, JJ boards, OHM.LV, NRJ tipogrāfijai un festivālam “Playground”, kā arī Cēsu Olimpiskajam centram “Priekuļi”!

Rezultāti:

Priekuļi CUP – 2

LDLS 2016 sezona

2015. gada Latvijas longbordu sezonas noslēgums

19.februārī visi longbordisti aicināti uz 2015.gada Latvijas longbordu sezonas noslēgšanu/jaunās sezonas uzsākšanu!

Atskatīsimies uz pērn paveikto, godināsim nobrauciena sērijas laureātus & ieskicēsim jaunās sezonas aprises 😉

Pulcējamies no 19:00
Norises vieta: ”Miit”, Lāčplēša iela 10

Aicina kafejnīca ”Miit” , Riposhop.lv & longboarding.lv!

Tiekās!

Tveicīgi karstais laiks longbordistiem nav šķērslis!

Aizvadītajā nedēļas nogalē Amatas novadā blakus atpūtas kompleksam ‘’Rakši’’ jau 3.gadu norisinājās sezonas ātrākās nobrauciena sacensības Baltijā – ‘’Alpakas ātruma festivāls’’!
Sestdienā norisinājās kvalifikācija un jau pirmajā kvalifikācijas braucienā visiem par pārsteigumu ātrāko laiku uzrādīja vien 15 gadus jaunais Gustavs Zēgners, kuram sekoja Gustavs Gailītis un lietuvietis Rytis Stankevičius. Otrajā viņu apdzīt par 0,07 sekundēm izdevās Gailītim, savukārt Rytis Stankevičius 0,07 sekundes atpalika no Zēgnera – tas ir mazāk kā par dēļa tiesu!
Pussekundi aiz vadošā trio  sekoja Kaspars Balamovskis, vēl sekundi lēnāks bija Toms Dreiblats, bet vadošo sešinieku noslēdza ātrākais no Masters grupas braucējiem – Ģirts Vārtiņš. Dāmām kvalifikācijā ātrākā Elīza Marija Gailīte, bet no braucējiem, kuri pirmo reizi startēja ‘’Rakšos’’, 12.vietu kvalifikācijā ieguva Kristaps Ozols.

Diemžēl pēc tam, kad otrajā braucienā izdevās uzlabot savu rezultātu par 4(!!!) sekundēm un pacelties uz 11.vietu, kritienu nedaudz aiz finiša piedzīvoja Rolands Stepanovs, kas beidzās ar rokas lūzumu (vēlam drīzu atveseļošanos).

Otrajā dienā karstums īsti negribēja atkāpties, kas braukšanu padarīja tikai apgrūtinošāku.
Junioriem visai pārliecinoši uzvarēja Zēgners, aiz sevis atstājot Emīlu Ieviņu.

Dāmām jau 2.gadu pēc kārtas pirmā Elīza Marija Gailīte! 2.vieta Laumai Stepanovai, bet 3.vieta Elzai Volontei.

Masters grupā par nelielu pārsteigumu parūpējās Edžus Konošonoks – lai gan uzvarējis iepriekšējā posmā Madonā, šī trase tomēr viņam līdz šim nebija pārāk veiksmīga. Šoreiz viņš jau no starta atradās stabilā 2.vietā, ko vēlāk apdzenot Artjomu Smirnovu, viņš pārvērta jau otrajā uzvarā pēc kārtas! Masters grupā 2.vietu izrāva Ģirts Vārtiņš, 3.vietu atstājot Smirnovam, bet 4.vietā palika Arguts Skudrēns.

Open grupā neiztika pēc sīvas spēkošanās – braucienā par 9.-12.vietu nedaudz saķērās Artūrs Pavlovs un Jānis Kundziņš, kā rezultātā Kundziņš piedzīvoja kritienu, kas, par laimi, beidzās bez nopietnām traumām, savukārt Pavlovs sekmīgi sasniedza finišu izcīnot 9.vietu.

Mazajā finālā, jeb  braucienā par 5.-8.vietu, knapi uzvaru nosargāja Konošonoks, aiz kura palika lietuvietis Darius Stankeivičius, Mārtiņš Kivlinieks un Toms Dreiblats.

Savukārt lielajā finālā iekļuva visi četri ātrākie kvalifikācijas braucēji – no starta plecu pie pleca izbrauca Gailītis un Zēgners, taču Gailītim startējot no kreisās malas izdevās izrauties vadībā un kā līderim iebraukt pirmajā līkumā. Abiem līderiem cieši sekoja Balamovskis un Rytis Stankevičius, līdz trases ātrākajā vietā lietuvietis zaudēja līdzsvaru un krita, rezultātā atstājot visu pjedestālu latviešiem – 1.Gustavs Gailītis, 2.Gustavs Zēgners, 3.Kaspars Balamovskis, 4.Rytis Stankevičius!

Organizatoru vārdā liels paldies visiem tiesnešiem un dalībniekiem, sporta un atpūtas kompleksam ‘’Rakši’’par viesmīlību, kā arī paldies sacensību atbalstītājiem riposhop.lv, ‘’NRJ tipogrāfija’’, ‘’Ponolau’’, ‘’JJ longboards’’, stampa.lv, festivālam ‘’PLAYGROUND’’!
Tiekamies noslēguma sacensībās šī gada septembrī!

Kvalifikācijas rezultāti: here

Kvalifikācijas rezultātu analīze: here

Rezultāti:

OPEN 
1.Gustavs Gailītis
2.Gustavs Zēgners
3.Kaspars Balamovskis
4.Rytis Stankevičius (LT)
5.Edžus Konošonoks
6.Darius Stankevičius (LT)
7.Mārtiņš Kivlinieks
8.Toms Dreiblats
9.Artūrs Pavlovs
10.Artjoms Smirnovs
11.Lauma Stepanova
12.Jānis Kundziņš
13.Andrejs Solncevs
14.Toms Jansons
15.Elīza Marija Gailīte
16.Eduards Vitmanis
17.Emīls Ieviņš
18.Mikus Rullis
19.Ģirts Vārtiņš
20.Arguts Skudrēns
21.Elza Volonte
22.Alvils Bijons
23.Ernests Liepiņš
24.Kristaps Ozols
25.Rolands Stepanovs
26.Rojs Dauburs
27.Arta Skudrēna
28.Armands Sakne
MASTERS
1.Edžus Konošonoks
2.Ģirts Vārtiņš
3.Artjoms Smirnovs
4.Arguts Skudrēns
5.Andrejs Solncevs
6.Mikus Rullis
7.Rojs Dauburs
8.Armands Sakne
LADIES
1.Elīza Marija Gailīte
2.Lauma Stepanova
3.Elza Volonte
4.Arta Skudrēna
JUNIORS
1.Gustavs Zēgeners
2.Emīls Ieviņš