”Priekuļu kauss” longbordā noslēdzas ar Gailīša uzvaru

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskajā centrā ”Priekuļi” norisinājās šīs sezonas otrais Latvijas longborda nobrauciena seriāla posms.

Viesmīlīgā trase longbordistus pulcēja jau septīto gadu pēc kārtas un lielākā daļa tieši šeit ir uzsākusi savas gaida longbordā, tāpēc trasi jau ir gana labi iepazinuši.

Junioru grupas finālbraucienā esot vadībā kritienu iedzīvoja Kristers Ivanovs, kas savukārt pie pirmās uzvaras ļāva tikt Lukasam Kellijam, aiz kura ierindojās Ralfs Andersons (2.vieta ”Priekuļu kausā” jau otro gadu pēc kārtas) un Emīls Apsītis.

Dāmām pārliecinoša uzvara Laumai Stepanovai, bet pie otrās vietas vien ar nelielu pārsvaru izdevās tikt Kitijai Blūmai. Trešā Baiba Grunsberga.

Masters grupā intriga bija liela – vai pērnās sezonas čempions Edžus Konošonoks savā mājas trasē spēs pieveikt pirmā posma ātrāko Latvijas pārstāvi Miku Rulli un vai šajā divcīņā savu vārdu teiks arī 2015.gada seriāla čempions Ģirts Vārtiņš un pirmā posma finālists Artjoms Smirnovs.
Līdz pat priekšpēdējam līkumam noritēja cīņa par uzvaru, taču cenšoties noķert Rulli, līdzsvaru zaudēja Konošonoks, ļaujot Rullim izcīnīt stabilu uzvaru, aiz sevis atstājot gan Smirnovu, gan Vārtiņu.

Open grupā par neveiksmi junioru finālbraucienā veiksmīgi izdevās reabilitēties Kristeram Ivanovam, kurš izcīnīja augsto 11.vietu un aiz sevis atstājot daudz pieredzējušākus braucējus. Tieši pirms viņa 10.vietā finišēja Eduards Everts, kuram šis augstākais sasniegums nobrauciena sacensībās (iepriekš gūta 11.vieta ”Rakšos”), un 9.vietā ierindojās Masters grupas uzvarētājs Mikus Rullis.
Mazajā finālā par 5.-8.vietu brāļi Balamovski finišēja priekšā pārējiem un jau otrās sacensības pēc kārtas augstāku vietu izcīnīja jaunākais no viņiem – Klāvs Balamovskis (5.vieta). 6.vieta Kasparam Balamovskim, bet aiz viņiem 7.vietā Ralfs Gailītis, kurš jau piekto reizi pēc kārtas tika pusfinālā, un Alvils Bijons, kurš pēc 10.vietas Madonā šoreiz jau 8.vietā, kā arī kļuva par uzvarētāju slide jam sacensībās.
Finālistu sastāvs bija gana iespaidīgs – kvalifikācijas uzvarētājs un pasaules amatieru čempions slalomā, liepājnieks Toms Dreiblats, sezonas līderis un pirmā posma uzvarētājs Mārtiņš KIvlinieks, pēdējo četru gadu ”Priekuļu kausa” ieguvējs Gustavs Gailītis un jau sesto reizi pēc kārtas finālā iekļuvušais Kārlis Karlsons. Pirmos trīs no viņiem kvalifikācijā šķira vien 0.36 sekundes, kas aptuveni 1,4km garajā trasē ir salīdzinoši niecīgs atstatums.
Jau no starta vadībā izrāvās Gailītis, kuram cieši sekoja Dreiblats un abi pārējie. Braucot cieši cits aiz cita dalībnieki sasniedza finišu un vietu secība nemainījās – uzvara Gailītim un pēc fotofiniša apskates otrā vieta Dreiblatam, bet trešā vien par pāris centimetru tiesu Kivliniekam – rezultātā ”Priekuļu kausa” fināla rezultāti bija tādi paši kā pirms gada.

Sezonas kopvērtējumā junioru grupā šobrīd līderis ir Kellijs ar 31 punktu, taču viņam cieši seko Ivanovs, Apsītis (abiem pa 30 punktiem), kā arī Andersons (28 punkti).
Dāmām ar divām uzvarām līdere ir Stepanova (50 punkti), aiz kuras ierindojas Grunsberga (27), Liene Dzīvīte un Kitija Blūma (abas startējušas tikai vienā posmā un katrai pa 18 punktiem par izcīnīto otro vietu).
Masters grupā Rullim iekrāts stabils pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem – viņam 43 punkti, kamēr Smirnovam 30, lietuvietim Lukasam Kirkilionim 25, bet Konošonokam 20.
Visbeidzot Open jeb kopējā ieskaitē pēc uzvaras Priekuļos par sezonas jauno līderi kļuvis Gailītis (210 punkti), taču turpat uz papēžiem min Kivlinieks (200 punkti). Nekur tālu nav arī Dreiblats un Karlsons (attiecīgi 163 un 161 punkts), kā arī Klāvs Balamovskis (127) un Ralfs Gailītis (110), kuri atlikušajos sezonas posmos var viennozīmīgi pacīnīties par vietu sezonas labāko trijniekā.

Sacensības atbalstīja ”Riposhop.lv”, Priekuļu novads, Cēsu Olimpiskais centrs ”Priekuļi”, ”Pica LuLū”, festivāls ”Playground”, ”Ponolau”, ”Born to ride”, ”NRJ tipogrāfija”, ”Stampa.lv” un ”Sunhill bags”.

Nobrauciena seriāls turpināsies jau pēc trim nedēļām ar trešo posmu Cēsu pusē.

Kvalifikācijas rezultāti: Šeit

OPEN 
1.Gustavs Gailītis
2.Toms Dreiblats
3.Mārtiņš Kivlinieks
4.Kārlis Karlsons
5.Klāvs Balamovskis
6.Kaspars Balamovskis
7.Ralfs Gailītis
8.Alvils Bijons
9.Mikus Rullis
10.Eduards Everts
11.Kristers Ivanovs
12.Rolands Stepanovs
13.Lauma Stepanova
14.Edžus Konošonoks
15.Artjoms Smirnovs
16.Dairis Putniņš
17.Ernests Liepiņš
18.Lukass Kellijs
19.Jānis Kivlinieks
20.Ralfs Andersons
21.Kristofers Raģis
22.Eduards Vitmanis
23.Gustavs Rullis
24.Edijs Leitass
25.Baiba Grunsberga
26.Kitija Blūma
27.Emīls Apsītis
28.Ģirts Vārtiņš
29.Henrijs Geidāns
30.Andrejs Solncevs
31.Emīls Balcers
Juniors
1.Lukass Kellijs
2.Ralfs Andersons
3.Emīls Apsītis
4.Kristers Ivanovs
5.Kristofers Raģis
6.Edijs Leitass
7.Gustavs Rullis
Masters
1.Mikus Rullis
2.Artjoms Smirnovs
3.Ģirts Vārtiņš
4.Edžus Konošonoks
5.Andrejs Solncevs
Ladies
1.Lauma Stepanova
2.Kitija Blūma
3.Baiba Grunsberga

Info: longboarding.lv

Leave a Reply