”Priekuļu kauss 2023” aizvadīts

DSC01669

Slēpošanas un biatlona centrā ‘’Cēsis’’ aizvadītas starptautiskās longborda nobrauciena sacensības ‘’Priekuļu kauss’’, kas bija šī gada Latvijas longborda nobrauciena seriāla otrais posms.

‘’Priekuļu kausa’’ sacensību tradīcija aizsākusies vēl tālajā 1985.gadā un gadu gaitā sacensības tika aizvadītas dažādās skeitborda disciplīnās. Kopš 2011.gada dalībnieki sacenšas nobrauciena disciplīnā.

Gluži kā pirmajā posmā Madonā, arī šoreiz laikapstākļi ietekmēja sacensību norisi, jo dalībnieki sacentās daļēji slapjā trasē, kādēļ tika piedzīvoti vairāki kritieni.

Masters grupā, kurā sacenšas 35 gadus sasniegušie dalībnieki, kvalifikācijā uzvarēja Latvijas snovborda leģenda Ģirts Vārtiņš, taču kritiens finālbraucienā viņam liedza cīņu par goda pjedestālu. Uzvaru izcīnīja Eduards Everts, pārspējot Kasparu Balamovski un Priekuļu pārstāvi Tomu Juzupu. Ceturtais palika Arūnas Gaulia no Lietuvas.

Dāmu finālā uzvarēja pasaules čempione skeitborda slalomā Anna Monika Gailīte. Otrā igauniete Helēna Konda, bet trešā uzvarētājas dvīņu māsa Elīza Marija Gailīte. Kvalifikācijas uzvarētāja Dominika Adriāna Ozoliņa finālā krita, paliekot ceturtā.

Junioru grupas finālā arī neiztika bez kritiena. Veiksmīgāk no tā atguvās Henrijs Strazdiņš, kurš aiz sevis atstāja Akselu Hofmani, Ādažu pārstāvi Gustavu Rulli un Kristeru Karlštreimu.

Open grupas finālā tāpat kā Madonas posmā nepārspēts palika Gustavs Gailītis, uzvarot gan kvalifikācijā, gan finālbraucienā. Gailītis iepriekš uzvarējis Priekuļos arī 2013.-2021.gadā pērn šo uzvaru sēriju pārtraucot liepājniekam Tomam Dreiblatam. Otrais lielajā finālā bija Ralfs Andersons, bet trešais Reijo Seemre no Igaunijas. Ceturtā vieta tāpat kā Madonas posmā Klāvam Balamovskim.

Visbeidzot ”slide jam” disciplīnā par meistarīgāko tika atzīts Toomas Keskula no Igaunijas.

Sacensības atbalstīja ”Vans Alfa”, ”Svētavots”, ”STAMPA”, ”Vaira Vīksne” un ”Riposhop.lv”.

Leave a Reply