Noslēgušās leģendārās ‘’Priekuļu kausa’’ sacensības

PKLC-195_cover

Slēpošanas un biatlona centrā ‘’Cēsis’’ aizvadīts sezonas noslēdzošais Latvijas longborda nobrauciena seriāla posms – ‘’Priekuļu kauss’’. Šīs leģendārās sacensības ar pārtraukumiem notiek jau kopš 1985.gada un pēdējos desmit gadus dalībnieki sacenšas nobrauciena disciplīnā (pērn sacensības nenotika Covid-19 ierobežojumu dēļ).

Šoreiz kopumā uz starta stājās teju 40 longbordisti no Latvijas, Lietuvas un Francijas.

Jaunākais dalībnieks bija vien deviņus gadus vecais šo sacensību debitants Deivids Vasjaks. Savukārt pieredzējušākie bija Latvijas dēļu sportu leģendas – Ģirts Vārtiņš (55 gadi) un Edžus Konošonoks (52).

Junioru grupā gan kvalifikācijā gan finālā pārliecinoša uzvara Ralfam Andersonam. Augustas Varanauskas no Lietuvas šoreiz palika otrais, pārspējot Sebastianu Subbotu un Akselu Hofmani. Andersons triumfēja arī sezonas pirmajā posmā Madonā.

Dāmu grupā cīņa par uzvaru izvērtās negaidīti spraiga. Vien par nepilnu sekundes tiesu finālbraucienā uzvaru svinēja Lauma Stepanova, kura sacensībās atgriezās pēc ģimenes pieauguma, pārspējot kvalifikācijas uzvarētāju Barbaru Roskošu. Trešā šoreiz Baiba Grunsberga, bet četrinieku noslēdza sacensību debitante Regīna Kārkliņā. Roskoša, pateicoties uzvarai sezonas pirmajā posmā, kļuvusi par šīs sezonas kopvērtējuma čempioni.

Masters grupā jeb 35 gadu un vecāku dalībnieku konkurencē pirmā uzvara Eduardam Evertam. Otrā vieta Priekuļu pārstāvim Konošonokam, bet trešā Mikum Rullim no Ādažiem. Uzreiz aiz trijnieka ierindojās Vārtiņš un vēl viens Priekuļu pārstāvis Toms Juzups. Everts pirmajā posmā Madonā bija otrais, tādējādi uzvarot kopvērtējumā.

Kopējā, jeb Open grupas kvalifikācijā par pārsteigumu parūpējās Kārlis Karlsons, kurš par nieka 0,18 sekundēm pārspēja Ralfu Gailīti. Sekundi lēnāks izrādījās Mārtiņš Kivlinieks, vēl sekundi zaudēja francūzis Maksims Sokols (Maxime Sokol), kurš triumfēja slide jam sacensībās, un Gustavs Gailītis, bet top6 kvalifikācijā noslēdza ātrākais juniors Andersons.

Finālbraucienus gan pamatīgi ietekmēja lietus, kas ‘’Priekuļu kausā’’ ir visai bieža parādība. Mazajā finālā 5.vietu izrāva lietuvietis Rokas Miečius, savukārt lielajā finālā tikās trīs latvieši un viens francūzis – Ralfs Gailītis, Mārtiņš Kivlinieks, Gustavs Gailītis un Maksims Sokols.

Jau no starta vadībā izrāvās Ralfs Gailītis, kurš uzvarēja sezonas pirmajā posmā. Taču 180 grādu pagriezienā viņam garām tika gan Gustavs, gan Maksims, ar kuru slidenajā trasē sanāca neliels kontakts, kā rezultātā Ralfs piedzīvoja kritienu. Tuvojoties trases beigu daļai Maksims pārņēma vadību, taču asajā labajā līkumā viņa dēlis zaudēja saķeri ar slideno asfaltu, kā rezultātā viņš izslīdēja no trases. Līdz ar to finišu pirmais sasniedza Gustavs Gailītis, otrais Mārtiņš Kivlinieks, bet trešais, atgūstoties pēc kritiena, Ralfs Gailītis. Sezonas kopvērtējumā abiem Gailīšiem pa uzvarai un trešajai vietai, taču atbilstoši nolikumam, izšķirošs ir pēdējā posmā rezultāts, tāpēc sezonas čempionu lauri šoreiz Gustava Gailīša kontā.

Sacensības atbalstīja Riposhop.lv, veikals ‘’Vans’’, Trouble kid, Masterprint, Svētavots, Vaira Vīksne, Stampa un Garage boards.

 

 

Final results
OPEN GROUP

1 Gustavs Gailītis LAT

2 Mārtiņš Kivlinieks LAT

3 Ralfs Gailītis LAT

4 Maxime Sokol FRA

5 Rokas Miečius LTU

6 Mikus Rullis LAT

7 Klāvs Balamovskis LAT

8 Kārlis Karlsons LAT

9 Ralfs Andersons LAT

10 Augustas Varanauskas LTU

11 Mindaugas Obolevičius LTU

12 Barbara Roskoša LAT

13 Edžus Konošonoks LAT

14 Gustavs Rullis LAT

15 Kristofers Raģis LAT

16 Ģirts Čonka LAT

17 Toms Juzups LAT

18 Sebastians Subbota LAT

19 Kristers Karlštreims LAT

20 Paulius Raskauskas LTU

21 Aksels Hofmanis LAT

22 Deivids Vasjaks LAT

23 Eduards Everts  LAT

24 Fricis Bičuks LAT

25 Lauma Stepanova LAT

26 Kristers Jurševskis LAT

27 Kārlis Valainis LAT

28 Baiba Grunsberga LAT

29 Regīna Kārkliņš LAT

30 Donatas Čiuta LTU

31 Erikas Jaksiboga LTU

32 Artis Bokāns LAT

33 Ģirts Vārtiņš LAT

34 Arūnas Gaulia LTU

35 Ignas Anikevičius LTU

36 Henrijs Strazdiņš LAT

WOMEN GROUP

1 Lauma Stepanova LAT

2 Barbara Roskoša LAT

3 Baiba Grunsberga LAT

4 Regīna Kārkliņa LAT

 

JUNIORS GROUP

1 Ralfs Andersons LAT

2 Augustas Varanauskas LTU

3 Sebastians Subbota LAT

4 Aksels Hofmanis LAT

5 Gustavs Rullis LAT

6 Kristers Karlštreims LAT

7 Henrijs Strazdiņš LAT

8 Fricis Bičuks LAT

9 Kārlis Valainis LAT

10 Deivids Vasjaks LAT

 

MASTERS GROUP

1 Eduards Everts LAT

2 Edžus Konošonoks LAT

3 Mikus Rullis LAT

4 Ģirts Vārtiņš LAT

5 Toms Juzups LAT

6 Donatas Čiuta LTU

7 Artis Bokāns LAT

8 Arūnas Gaulia LTU

 

results

Leave a Reply