Longbordu seriālā triumfē Gailītis, Stepanova, Rullis un Ivanovs

20170924_longi_001_sm

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskajā centrā ‘’Priekuļi’’ ar ‘’GiGa Olympics’’ sacensībām noslēdzās jau sestā Latvijas longbordu nobrauciena seriāla sezona. Dalībnieku pulkā bija ātrākie pašmāju un Igaunijas braucēji. Dalībnieki sacentās ne tikai nobrauciena, bet arī milzu slaloma un slide jam sacensībās.

Milzu slaloma sacensībās meistarīgākais Gustavs Gailītis. Tikai nedaudz no viņa atpalika Gints Zommers, savukārt trešā vieta Edžum Konošonokam.

Savukārt slide jam sacensībās uzvaras laurus plūca Kārlis Karlsons, otrā vieta Mārtiņam Kivliniekam, bet trešā Kasparam Balamovskim.

Nobrauciena sacensības izvērtās gana neprognozējamas. Masters finālā tikās 2015.gada čempions Ģirts Vārtiņš, 2016.gada čempions Edžus Konošonoks, šīs sezonas līderis Mikus Rullis, kā arī vairākkārtējs Latvijas čempions skeitborda slalomā – Gints Zommers.
Sīvā cīņa par posma uzvarētāju kļuva Vārtiņš, kuram sekoja Rullis, Konošonoks un Zommers.

Par sezonas čempionu kļuvis Rullis, kura kontā šogad uzvara un divas otrās vietas. Konošonokam šoreiz vicečempiona gods, savukārt trešā vieta Lukasam Kirkilionim no Lietuvas.

Junioru finālā uzvaras laurus plūca Kristers Ivanovs, aiz kura ierindojās Lukass Kellijs un Emīls Apsītis.
Seriāla kopvērtējumā līdz ar to tituls pēdējo divu posmu uzvarētājam Ivanovam, otrā vieta Apsītim, kurš pamanījies visos posmos kāpt uz pjedestāla, bet trešā vieta Andersonam.

Dāmu finālā pārliecinoša uzvara Laumai Stepanovai, otrā vieta seriāla debitantei Barbarai Roskošai, bet trešā vieta Baibai Grunsbergai.
Kopvērtējumā jau atkal par čempioni kļūst Stepanova, otrā Grunsberga, bet trešā Roskoša.

Open grupā, jeb kopējā ieskaitē pirms pēdējā posma bija liela intriga – kurš būs seriāla čempions šogad? Lai gan Gustavs Gailītis un Mārtiņš Kivlinieks bija izteikti favorīti, teorētiskas izredzes uzvarēt saglabāja arī Kārlis Karlsons un liepājnieks Toms Dreiblats.

Taču kvalifikācijā visnotaļ negaidīti ar 0,02 sekunžu pārsvaru uzvarēja Ralfs Gailītis, nedaudz sajaucot kārtis favorītiem.
Diemžēl noslēdzošajā treniņbraucienā nelāgu kritienu piedzīvoja Kivlinieks un Dreiblats, kā rezultātā Dreiblats bija spiests no sacensībām izstāties, savukārt Kivlinieks vairs nespēja parādīt savu labāko sniegumu.

Pirmajā pusfinālā tikās Ralfs Gailītis, Kivlinieks, Karlsons un igaunis Toomas Keskula. Jau no starta vadībā izrāvās Karlsons, kas gan vēlāk izrādījās pārsteidzīgs solis – Ralfs Gailītis un Kivlinieks izmantoja iespēju braukt aizvējā un neilgi pirms finiša apsteidza Karlsonu, nodrošinot sev vietu finālā.

No otrā pusfināla finālā pārliecinoši iekļuva Kaspars Balamovskis un Gustavs Gailītis, bet Edžus Konošonoks un Ģirts Vārtiņš palika ārpus lielā fināla dalībnieku pulka.

Finālā jau no starta divvadībā izrāvās Ralfs un Gustavs Gailīši, bet Kivlinieks un Balamovskis atpalika pavisam nedaudz. Pirmais finiša līniju šķersoja Gustavs, bet, Ralfs, kuram šis bija pirmais lielais fināls atpalika vien nepilnu metru. Uz zemākā pjedestāla pakāpiena kāpa Kivlinieks pārspējot Balamovski.

Līdz ar to Open grupas kopvērtējumā ar vienu 2.vietu un trim uzvarām arī šogad triumfē Gustavs Gailītis. Aiz viņa ierindojas Kivlinieks, kurš visus posmus finišēja uz pjedestāla (1.,3.,2.,3.vieta), bet viņam seko pērnā gada vicečempions Karlsons. 4.vieta Dreiblatam, 5.vieta Ralfam Gailītim, bet top-6 noslēdz Kaspars Balamovskis.

Sacensības atbalstīja ‘’Riposhop.lv’’, ‘’Foxy racks’’, ‘’Fans action sport’’, ‘’Davi boards’’, ‘’Ionic Flux’’, ‘’NRJ tipogrāfija’’, ‘’LuLū pica’’, ‘’Born to Ride’’, stampa.lv un ohm.lv.

Sezonas noslēguma sacensības ir klāt – ‘’GiGa Olympics’’

23.-24.septembrī Cēsu Olimpiskajā centrā ‘’Priekuļi’’ noslēgsies jau sestā Latvijas longbordu nobrauciena seriāla sezona!
‘’GiGa Olympics’’ sacensības būs veltījums Latvijas skeitborda pamatlicējam Gintam Gailītim.
Video no pērnā gada sacensībām

YouTube Preview Image

Sacensību programmā būs gan longbordu slaloms, gan slide jam, gan protams nobrauciena sacensības.
Longbordu slalomā starts notiks neizmantojot starta estakādi, kā arī trase būs izveidot ļoti vienkārša, lai tajā varētu piedalīties arī garāku longbordu īpašnieki.

Nobrauciena sacensību trase ir salīdzinoši vienkārša, taču šaura un segums arī kļuvis diezgan nelīdzens. Ātrākie dalībnieki šajā trasē sasniedz pat 60km/h lielu ātrumu.
Trase

YouTube Preview Image

Programma (iespējamas izmaiņas):
Sestdiena, 23.septembris
12:00-12:10 longbordu slaloma pārreģistrācija
12:15-12:35 longbordu slaloma treniņbraucieni
12:40-13:30 longbordu slaloma sacensības
13:40-13:55 nobrauciena pārreģistrācija un braucēju sapulce
14:00-15:30 treniņbraucieni
15:30-16:30 kvalifikācija
16:45-17:30 slide jam

Svētdiena, 24.septembris
11:00-12:00 treniņbraucieni
12:10-14:00 finālbraucieni
14:30 apbalvošana

Dalība divu dienu sacensībās (+ sacensību t-krekls)
Junioriem: 25 Eur
Pārējiem: 35 Eur
Reģistrējoties pēc 20. septembra 23:59: +10 Eur

Piedaloties vienā no sacensību dienām dalības maksas apmērs nemainās!

Sacensību nolikums: Šeit

Reģistrācija šeit: Reģistrācijas forma

Palikšana pa nakti – pēc pašu ieskatiem – teltī, trasesteritorijā esošajās ‘’būdiņās’’, Priekuļu hostelī vai booking.com 

Tiekamies Priekuļos!!!

AlpacasRace

Longbordisti traucas ar 85km/h un noskaidro ātrākos

Aizvadītajā nedēļas nogalē blakus atpūtas kompleksam ‘’Rakši’’ norisinājās šī gada trešais Latvijas longbordu nobrauciena seriāla posms ‘’Alpakas ātruma festivāls’’. Dalībnieku pulkā bija gan Latvijas, gan Lietuvas meistarīgākie longbordisti.

Ātrākā Latvijas trase, kurā līderu ātrums sasniedz 85km/h, šoreiz dalībniekus ar laikapstākļiem nelutināja – treniņbraucieni un kvalifikācija tika aizvadīti lietū.

Lietainajā kvalifikācijā pirmās četras vietas ieņēma tie paši braucēji, kuri bija ātrākie arī iepriekšējā posmā Priekuļos – Gustavs Gailītis par 0,07 sekundēm pārspēja Mārtiņu Kivlinieku. Vēl 0,5 sekundes viņiem zaudēja Kārlis Karlsons. Jau vairāk kā sekundi no līderiem atpalika Toms Dreiblats, Lukas Kirkilonis, Gustavs Zēgners un Ralfs Gailītis.

Junioru finālbraucienā dominējošu uzvaru izcīnīja Kristers Ivanovs, izvirzoties vadībā arī seriāla kopvērtējumā. Vien pēdējos trases metros 2.vietu ieguva Emīls Apsītis, pārspējot Ralfu Andersonu. 4.vieta Kristoferam Raģim.

Masters grupas finālā šoreiz lietuviešu dominance – uzvara Lukasam Kirkilionim, otrā vieta Dariusam Stankevičius, bet aiz viņiem Edžus Konošonoks.

Open finālā no starta vadībā izrāvās Karlsons, kuram sekoja Kivlinieks, Gustavs Gailītis un Dreiblats.
Šaurajā trasē kritienu piedzīvoja Karlsons, uzvaru izcīnot Gailītim, aiz viņa Kivlinieks un Dreiblats, bet Karlsonam attiecīgi 4.vieta.

Tieši šādā secībā vadošais četrinieks ir arī izkārtojies seriāla kopvērtējumā pirms pēdējā posma.
Mazajā finālā uzvarēja un 5.vietu ieguva Ralfs Gailītis, kuram šis bija jau sestais mazais fināls pēc kārtas.

Sacensības atbalstīja ”Riposhop.lv”, atpūtas komplekss ‘’Rakši’’, ”Pica LuLū”, festivāls ”Playground”, ”Ponolau”, ”Born to ride”, ”NRJ tipogrāfija”, ”Sunhill bags”.

Nobrauciena seriāla sezonas izšķirošais posms plānots septembrī.

Info: longboarding.lv

OPEN 
1. Gustavs Gailītis
2. Mārtiņš Kivlinieks
3. Toms Dreiblats
4. Kārlis Karlsons
5. Ralfs Gailītis
6. Lukas Kirkilionis
7. Gustavs Zēgners
8. Darius Stankevičius
9. Stepas Jonaitis
10. Edžus Konošonoks
11. Kristers Ivanovs
12. Eduards Everts
13. Ralfs Andersons
14. Kristofers Raģis
15. Emīls Apsītis
16. Mikus Rullis
Juniors
1. Kristers Ivanovs
2. Emīls Apsītis
3. Ralfs Andersons
4. Kristofers Raģis
Masters
1. Lukas Kirkilionis
2. Darius Stankevičius
3. Edžus Konošonoks
4. Mikus Rullis

”Alpakas ātruma festivāls” ir atgriezies!

Ātrākās longbordu sacensības Baltijā norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas! Šajā trasē līderu ātrums ir ap 85km/h!


Trases video

YouTube Preview Image

Sacensību programma

1.jūlijs
12:30-13:00 pārreģistrācija
13:00-13:05 dalībnieku sapulce
13:05-15:00 treniņbraucieni
15:00-16:00 kvalifikācija
2.jūlijs
11:00-12:30 treniņbraucieni
12:30-14:30 finālbraucieni
15:00-15:30 apbalvošana

Dalības maksa reģistrējoties līdz 27.jūnija 23:59:
Open, Masters, dāmas 30 Eur; juniori 20Eur.
Reģistrējoties vēlāk + 10Eur.

Palikšana – dalībnieki tiek aicināti palikt viesu mājā ”Rakšu” teritorijā, kas vienlaicīgi arī ļaus apskatīt plašo ”Rakšu” zoodārzu – kamieļus, aplakas, lamas, longbordistus, ēzeļus un daudzus citus!
Maksa 16eur par personu (par papildus līdzbraucējiem, kuri vēlas palikt viesu mājā, lūgums informēt sacensību organizatorus)!

Reģistrācija: Šeit

GPS Koordinātes: Atpūtas komplekss “Rakši” 57.275887, 25.193367

Video no 2013

YouTube Preview Image

Video no 2014

YouTube Preview Image

Video no 2015

YouTube Preview Image

Video no 2016

YouTube Preview Image

Uz tikšanos Rakšos!!!

”Priekuļu kauss” longbordā noslēdzas ar Gailīša uzvaru

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskajā centrā ”Priekuļi” norisinājās šīs sezonas otrais Latvijas longborda nobrauciena seriāla posms.

Viesmīlīgā trase longbordistus pulcēja jau septīto gadu pēc kārtas un lielākā daļa tieši šeit ir uzsākusi savas gaida longbordā, tāpēc trasi jau ir gana labi iepazinuši.

Junioru grupas finālbraucienā esot vadībā kritienu iedzīvoja Kristers Ivanovs, kas savukārt pie pirmās uzvaras ļāva tikt Lukasam Kellijam, aiz kura ierindojās Ralfs Andersons (2.vieta ”Priekuļu kausā” jau otro gadu pēc kārtas) un Emīls Apsītis.

Dāmām pārliecinoša uzvara Laumai Stepanovai, bet pie otrās vietas vien ar nelielu pārsvaru izdevās tikt Kitijai Blūmai. Trešā Baiba Grunsberga.

Masters grupā intriga bija liela – vai pērnās sezonas čempions Edžus Konošonoks savā mājas trasē spēs pieveikt pirmā posma ātrāko Latvijas pārstāvi Miku Rulli un vai šajā divcīņā savu vārdu teiks arī 2015.gada seriāla čempions Ģirts Vārtiņš un pirmā posma finālists Artjoms Smirnovs.
Līdz pat priekšpēdējam līkumam noritēja cīņa par uzvaru, taču cenšoties noķert Rulli, līdzsvaru zaudēja Konošonoks, ļaujot Rullim izcīnīt stabilu uzvaru, aiz sevis atstājot gan Smirnovu, gan Vārtiņu.

Open grupā par neveiksmi junioru finālbraucienā veiksmīgi izdevās reabilitēties Kristeram Ivanovam, kurš izcīnīja augsto 11.vietu un aiz sevis atstājot daudz pieredzējušākus braucējus. Tieši pirms viņa 10.vietā finišēja Eduards Everts, kuram šis augstākais sasniegums nobrauciena sacensībās (iepriekš gūta 11.vieta ”Rakšos”), un 9.vietā ierindojās Masters grupas uzvarētājs Mikus Rullis.
Mazajā finālā par 5.-8.vietu brāļi Balamovski finišēja priekšā pārējiem un jau otrās sacensības pēc kārtas augstāku vietu izcīnīja jaunākais no viņiem – Klāvs Balamovskis (5.vieta). 6.vieta Kasparam Balamovskim, bet aiz viņiem 7.vietā Ralfs Gailītis, kurš jau piekto reizi pēc kārtas tika pusfinālā, un Alvils Bijons, kurš pēc 10.vietas Madonā šoreiz jau 8.vietā, kā arī kļuva par uzvarētāju slide jam sacensībās.
Finālistu sastāvs bija gana iespaidīgs – kvalifikācijas uzvarētājs un pasaules amatieru čempions slalomā, liepājnieks Toms Dreiblats, sezonas līderis un pirmā posma uzvarētājs Mārtiņš KIvlinieks, pēdējo četru gadu ”Priekuļu kausa” ieguvējs Gustavs Gailītis un jau sesto reizi pēc kārtas finālā iekļuvušais Kārlis Karlsons. Pirmos trīs no viņiem kvalifikācijā šķira vien 0.36 sekundes, kas aptuveni 1,4km garajā trasē ir salīdzinoši niecīgs atstatums.
Jau no starta vadībā izrāvās Gailītis, kuram cieši sekoja Dreiblats un abi pārējie. Braucot cieši cits aiz cita dalībnieki sasniedza finišu un vietu secība nemainījās – uzvara Gailītim un pēc fotofiniša apskates otrā vieta Dreiblatam, bet trešā vien par pāris centimetru tiesu Kivliniekam – rezultātā ”Priekuļu kausa” fināla rezultāti bija tādi paši kā pirms gada.

Sezonas kopvērtējumā junioru grupā šobrīd līderis ir Kellijs ar 31 punktu, taču viņam cieši seko Ivanovs, Apsītis (abiem pa 30 punktiem), kā arī Andersons (28 punkti).
Dāmām ar divām uzvarām līdere ir Stepanova (50 punkti), aiz kuras ierindojas Grunsberga (27), Liene Dzīvīte un Kitija Blūma (abas startējušas tikai vienā posmā un katrai pa 18 punktiem par izcīnīto otro vietu).
Masters grupā Rullim iekrāts stabils pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem – viņam 43 punkti, kamēr Smirnovam 30, lietuvietim Lukasam Kirkilionim 25, bet Konošonokam 20.
Visbeidzot Open jeb kopējā ieskaitē pēc uzvaras Priekuļos par sezonas jauno līderi kļuvis Gailītis (210 punkti), taču turpat uz papēžiem min Kivlinieks (200 punkti). Nekur tālu nav arī Dreiblats un Karlsons (attiecīgi 163 un 161 punkts), kā arī Klāvs Balamovskis (127) un Ralfs Gailītis (110), kuri atlikušajos sezonas posmos var viennozīmīgi pacīnīties par vietu sezonas labāko trijniekā.

Sacensības atbalstīja ”Riposhop.lv”, Priekuļu novads, Cēsu Olimpiskais centrs ”Priekuļi”, ”Pica LuLū”, festivāls ”Playground”, ”Ponolau”, ”Born to ride”, ”NRJ tipogrāfija”, ”Stampa.lv” un ”Sunhill bags”.

Nobrauciena seriāls turpināsies jau pēc trim nedēļām ar trešo posmu Cēsu pusē.

Kvalifikācijas rezultāti: Šeit

OPEN 
1.Gustavs Gailītis
2.Toms Dreiblats
3.Mārtiņš Kivlinieks
4.Kārlis Karlsons
5.Klāvs Balamovskis
6.Kaspars Balamovskis
7.Ralfs Gailītis
8.Alvils Bijons
9.Mikus Rullis
10.Eduards Everts
11.Kristers Ivanovs
12.Rolands Stepanovs
13.Lauma Stepanova
14.Edžus Konošonoks
15.Artjoms Smirnovs
16.Dairis Putniņš
17.Ernests Liepiņš
18.Lukass Kellijs
19.Jānis Kivlinieks
20.Ralfs Andersons
21.Kristofers Raģis
22.Eduards Vitmanis
23.Gustavs Rullis
24.Edijs Leitass
25.Baiba Grunsberga
26.Kitija Blūma
27.Emīls Apsītis
28.Ģirts Vārtiņš
29.Henrijs Geidāns
30.Andrejs Solncevs
31.Emīls Balcers
Juniors
1.Lukass Kellijs
2.Ralfs Andersons
3.Emīls Apsītis
4.Kristers Ivanovs
5.Kristofers Raģis
6.Edijs Leitass
7.Gustavs Rullis
Masters
1.Mikus Rullis
2.Artjoms Smirnovs
3.Ģirts Vārtiņš
4.Edžus Konošonoks
5.Andrejs Solncevs
Ladies
1.Lauma Stepanova
2.Kitija Blūma
3.Baiba Grunsberga

Info: longboarding.lv