Noslēgušās leģendārās ‘’Priekuļu kausa’’ sacensības

PKLC-195_cover

Slēpošanas un biatlona centrā ‘’Cēsis’’ aizvadīts sezonas noslēdzošais Latvijas longborda nobrauciena seriāla posms – ‘’Priekuļu kauss’’. Šīs leģendārās sacensības ar pārtraukumiem notiek jau kopš 1985.gada un pēdējos desmit gadus dalībnieki sacenšas nobrauciena disciplīnā (pērn sacensības nenotika Covid-19 ierobežojumu dēļ).

Šoreiz kopumā uz starta stājās teju 40 longbordisti no Latvijas, Lietuvas un Francijas.

Jaunākais dalībnieks bija vien deviņus gadus vecais šo sacensību debitants Deivids Vasjaks. Savukārt pieredzējušākie bija Latvijas dēļu sportu leģendas – Ģirts Vārtiņš (55 gadi) un Edžus Konošonoks (52).

Junioru grupā gan kvalifikācijā gan finālā pārliecinoša uzvara Ralfam Andersonam. Augustas Varanauskas no Lietuvas šoreiz palika otrais, pārspējot Sebastianu Subbotu un Akselu Hofmani. Andersons triumfēja arī sezonas pirmajā posmā Madonā.

Dāmu grupā cīņa par uzvaru izvērtās negaidīti spraiga. Vien par nepilnu sekundes tiesu finālbraucienā uzvaru svinēja Lauma Stepanova, kura sacensībās atgriezās pēc ģimenes pieauguma, pārspējot kvalifikācijas uzvarētāju Barbaru Roskošu. Trešā šoreiz Baiba Grunsberga, bet četrinieku noslēdza sacensību debitante Regīna Kārkliņā. Roskoša, pateicoties uzvarai sezonas pirmajā posmā, kļuvusi par šīs sezonas kopvērtējuma čempioni.

Masters grupā jeb 35 gadu un vecāku dalībnieku konkurencē pirmā uzvara Eduardam Evertam. Otrā vieta Priekuļu pārstāvim Konošonokam, bet trešā Mikum Rullim no Ādažiem. Uzreiz aiz trijnieka ierindojās Vārtiņš un vēl viens Priekuļu pārstāvis Toms Juzups. Everts pirmajā posmā Madonā bija otrais, tādējādi uzvarot kopvērtējumā.

Kopējā, jeb Open grupas kvalifikācijā par pārsteigumu parūpējās Kārlis Karlsons, kurš par nieka 0,18 sekundēm pārspēja Ralfu Gailīti. Sekundi lēnāks izrādījās Mārtiņš Kivlinieks, vēl sekundi zaudēja francūzis Maksims Sokols (Maxime Sokol), kurš triumfēja slide jam sacensībās, un Gustavs Gailītis, bet top6 kvalifikācijā noslēdza ātrākais juniors Andersons.

Finālbraucienus gan pamatīgi ietekmēja lietus, kas ‘’Priekuļu kausā’’ ir visai bieža parādība. Mazajā finālā 5.vietu izrāva lietuvietis Rokas Miečius, savukārt lielajā finālā tikās trīs latvieši un viens francūzis – Ralfs Gailītis, Mārtiņš Kivlinieks, Gustavs Gailītis un Maksims Sokols.

Jau no starta vadībā izrāvās Ralfs Gailītis, kurš uzvarēja sezonas pirmajā posmā. Taču 180 grādu pagriezienā viņam garām tika gan Gustavs, gan Maksims, ar kuru slidenajā trasē sanāca neliels kontakts, kā rezultātā Ralfs piedzīvoja kritienu. Tuvojoties trases beigu daļai Maksims pārņēma vadību, taču asajā labajā līkumā viņa dēlis zaudēja saķeri ar slideno asfaltu, kā rezultātā viņš izslīdēja no trases. Līdz ar to finišu pirmais sasniedza Gustavs Gailītis, otrais Mārtiņš Kivlinieks, bet trešais, atgūstoties pēc kritiena, Ralfs Gailītis. Sezonas kopvērtējumā abiem Gailīšiem pa uzvarai un trešajai vietai, taču atbilstoši nolikumam, izšķirošs ir pēdējā posmā rezultāts, tāpēc sezonas čempionu lauri šoreiz Gustava Gailīša kontā.

Sacensības atbalstīja Riposhop.lv, veikals ‘’Vans’’, Trouble kid, Masterprint, Svētavots, Vaira Vīksne, Stampa un Garage boards.

 

 

Final results
OPEN GROUP

1 Gustavs Gailītis LAT

2 Mārtiņš Kivlinieks LAT

3 Ralfs Gailītis LAT

4 Maxime Sokol FRA

5 Rokas Miečius LTU

6 Mikus Rullis LAT

7 Klāvs Balamovskis LAT

8 Kārlis Karlsons LAT

9 Ralfs Andersons LAT

10 Augustas Varanauskas LTU

11 Mindaugas Obolevičius LTU

12 Barbara Roskoša LAT

13 Edžus Konošonoks LAT

14 Gustavs Rullis LAT

15 Kristofers Raģis LAT

16 Ģirts Čonka LAT

17 Toms Juzups LAT

18 Sebastians Subbota LAT

19 Kristers Karlštreims LAT

20 Paulius Raskauskas LTU

21 Aksels Hofmanis LAT

22 Deivids Vasjaks LAT

23 Eduards Everts  LAT

24 Fricis Bičuks LAT

25 Lauma Stepanova LAT

26 Kristers Jurševskis LAT

27 Kārlis Valainis LAT

28 Baiba Grunsberga LAT

29 Regīna Kārkliņš LAT

30 Donatas Čiuta LTU

31 Erikas Jaksiboga LTU

32 Artis Bokāns LAT

33 Ģirts Vārtiņš LAT

34 Arūnas Gaulia LTU

35 Ignas Anikevičius LTU

36 Henrijs Strazdiņš LAT

WOMEN GROUP

1 Lauma Stepanova LAT

2 Barbara Roskoša LAT

3 Baiba Grunsberga LAT

4 Regīna Kārkliņa LAT

 

JUNIORS GROUP

1 Ralfs Andersons LAT

2 Augustas Varanauskas LTU

3 Sebastians Subbota LAT

4 Aksels Hofmanis LAT

5 Gustavs Rullis LAT

6 Kristers Karlštreims LAT

7 Henrijs Strazdiņš LAT

8 Fricis Bičuks LAT

9 Kārlis Valainis LAT

10 Deivids Vasjaks LAT

 

MASTERS GROUP

1 Eduards Everts LAT

2 Edžus Konošonoks LAT

3 Mikus Rullis LAT

4 Ģirts Vārtiņš LAT

5 Toms Juzups LAT

6 Donatas Čiuta LTU

7 Artis Bokāns LAT

8 Arūnas Gaulia LTU

 

results

PRIEKUĻU KAUSS 2021

11.-12.septembrī slēpošanas un biatlona centrā ‘’Cēsis’’ norisināsies leģendārās ‘’Priekuļu kausa’’ sacensības. 
Divas dienas bāze tiks atvēlēta tikai longbordistu vajadzībām (trase paredzēta tikai sacensību dalībniekiem).

Pirmajā sacensību dienā notiks nobrauciena sacensību treniņbraucieni un kvalifikācija. Visi dalībnieki sacentīsies kopējā jeb OPEN grupā, kā arī atsevišķi notiks finālbraucieni junioru (U18), dāmu un Masters (35+) ieskaitēs (ja tiks sasniegts atbilstošs dalībnieku skaits). Pēc kvalifikācijas notiks arī slide jam sacensības.

Savukārt otrajā sacensību dienā notiks treniņbraucieni un finālbraucieni visām grupām.

Sacensībās būs jāievēro organizatoru izstrādātais Covid-19 protokols, kas tiks publicēts neilgi pirms sacensībām (sacensībās drīkst piedalīties ikviens, taču būs jāaizpilda anketa par veselības stāvokli, iespēju robežās jāievēro distance u.tml.). Pēc pašreizējiem ierobežojumiem, sacensību norises teritorijā drīkstēs atrasties vien sacensību dalībnieki un sacensību organizatori kopā ar tehnisko personālu.

Sacensību programma (iespējamas izmaiņas):

11.septembris (sestdiena)

13:45-14:00 pārreģistrācija

14:00-14:05 dalībnieku sapulce

14:05-15:55 treniņbraucieni

16:00-17:00 kvalifikācija

17:15-17:45 slide jam sacensības

12.septembris (svētdiena)

10:00-11:00 treniņbraucieni

11:00-13:00 finālbraucieni

13:30-14:00 apbalvošana

Nepieciešamais aizsargaprīkojums: nobraucienā visiem dalībniekiem obligāti jālieto ķiveres un aizsargi (delnu, elkoņu, ceļu) – rekomendējam lietot ādas aizsargkostīmus un pilnās jeb full-face ķiveres!

Dalības maksa: Juniori (līdz 17 gadu vecumam) – 25 Eur;  Pārējie – 35 Eur

Reģistrējoties pēc 8.09.2021. + 10 Eur

Visiem dalībniekiem pirms sacensībām jāiepazīstas ar sacensību nolikumu. Nolikums

REĢISTRĀCIJAŠEIT

DESMITAIS ‘’MADONA LONGBOARD CHALLENGE’’ SEKMĪGI AIZVADĪTS

madona_1_sm

Madonā, sporta un atpūtas bāzē ‘’Smeceres sils’’ aizvadītas jau desmitās gadskārtējās ‘’Madona longboard challenge’’ sacensības.

Par spīti tveicīgajiem laikapstākļiem un ievērojot visus valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus, ierindā bija ne tikai pašmāju, bet arī Lietuvas meistarīgākie longbordisti.

Kopējā jeb OPEN ieskaitē aizraujošas cīņās noritēja jau no paša sacensību sākuma. Mazajā finālā lietuvietis Rokas Miečius prata finišēt priekšā Klāvam Balamovskim un Gustavam Zēgneram, tiekot pie piektās vietas.

Lielajā finālā aukstasinīgākais izrādījās rīdzinieks Ralfs Gailītis, triumfējot otro gadu pēc kārtas. Liepājnieks Toms Dreiblats atgriezās sacensībās pēc divu gadu pārtraukuma un spēja uzvarēt kvalifikācijā, kā arī izcīnīt otro vietu kopējā ieskaitē. Trešā vieta pēc piedzīvota kritiena Gustavam Gailītim, bet ceturtā Ralfam Andersonam.

Masters grupas finālā tikās divi Latvijas un divi Lietuvas pārstāvji. Spraigā cīņā par pāris centimetru tiesu uzvaru izrāva lietuvietis Erikas Jaksiboga, finišējot teju vai vienlaicīgi ar pašmāju meistariem Eduardu Evertu un Arti Bokānu. Ceturtais finišēja cits Lietuvas pārstāvis Donatas Čiuta.

Junioru grupā arī šogad uzvara Ralfam Andersonam, aiz kura finišēja ādažnieks Gustavs Rullis, rīdzinieks Sebastians Subbota un nobrauciena sacensību debitants Henrijs Strazdiņš. Tikmēr dāmām gan kvalifikācijā, gan finālbraucienā pārliecinoša uzvara Barbarai Roskošai, aiz sevis atstājot Baibu Grunsbergu.

Tāpat notika arī tradicionālās ‘’skate & shoot’’ jeb longbordu biatlona sacensības, kurās meistarīgākie aizverot visus mērķus izrādījās Edžus Konošonoks un Barbara Roskoša. Savukārt ‘’slide jam’’ disciplīnā nepārspēts palika Kārlis Karlsons.

Sacensības atbalstīja ‘’Riposhop.lv’’, ‘’Smeceres Sils’’, ‘’Vaira Vīksne’’, LuLū pica’’, ‘’Masterprint’’, ‘’Vans Alfa’’, ‘’Trouble kid’’, ‘’Svētavots’’, ‘’Garage boards’’ un Madonas novads.

Latvijas longborda nobrauciena seriāls noslēgsies 11.-12.septembrī, kad longbordisti sacentīsies leģendārajās ‘’Priekuļu kausa’’ sacensībās, kas norisināsies slēpošanas un biatlona centrā ‘’Cēsis’’.

Kvalifikācijas rezultāti:

quali_2 quali_1

Sacensību rezultāti:

results_madona

Skate&shoot

sk8&shoot

‘’MADONA LONGBOARD CHALLENGE’’ ir klāt!

2021-ldls_small

10.-11.jūlijā, Madonā, ‘’Smeceres Sila’’ sporta un’’ atpūtas bāzē notiks jau 10.gadskārtējās longbordu nobrauciena sacensības.
Divas dienas bāze tiks atvēlēta tikai longbordistu vajadzībām (trase paredzēta tikai sacensību dalībniekiem) – nobraucienā dalībniekus atpakaļ uz startu vedīs autobuss, kas nozīmē, ka nogurt varēs tikai un vienīgi no platā smaida sejā 😊

Pirmajā sacensību dienā notiks nobrauciena sacensības, kas ir sacensību galvenā disciplīna. Visi dalībnieki sacentīsies kopējā jeb OPEN grupā, kā arī atsevišķi notiks finālbraucieni junioru (U18), dāmu un Masters (35+) ieskaitēs (ja tiks sasniegts atbilstošs dalībnieku skaits).

Otrajā sacensību dienā notiks tradicionālās longbordu biatlona sacensības, kā arī nelielas slaidošanas (slide jam) sacensības (dalībnieks var piedalīties tikai nobraucienā vai tikai kādā no pārējām disciplīnām).

Sacensībās būs jāievēro organizatoru izstrādātais Covid-19 protokols, kas tiks publicēts neilgi pirms sacensībām (sacensībās drīkst piedalīties ikviens, taču būs jāaizpilda anketa par veselības stāvokli, iespēju robežās jāievēro distance u.tml.).

Sacensību programma (iespējamas izmaiņas):

10.jūlijs (sestdiena)

13:00-13:25 reģistrācija

13:25-13:00 dalībnieku sapulce

13:30-14:55 treniņbraucieni

15:00-16:00 kvalifikācija

16:15-18:30 finālbraucieni

11.jūlijs (svētdiena)

10:30-11:00 piešaude

11:00-12:30 skate&shoot (longbordu biatlons)

12:30-13:00 slide jam

13:15-13:30 apbalvošana

Nepieciešamais aizsargaprīkojums: nobraucienā visiem dalībniekiem obligāti jālieto ķiveres un aizsargi (delnu, elkoņu, ceļu) – rekomendējam lietot ādas aizsargkostīmus un pilnās jeb full-face ķiveres!

Dalības maksa (iekļauta dalība visās disciplīnās + sacensību krekls):

Juniori (līdz 17 gadu vecumam) – 20 Eur

Pārējie – 30 Eur

Reģistrējoties pēc 7.07.2021. + 10 Eur

Piedaloties vienā no sacensību dienām dalības maksas apmērs nemainās!

Dalībniekiem ir iespēja palikt pa nakti viesmīlīgajās ‘’Smeceres Sila’’ viesu mājās. Ja vēlaties izmantot šo iespēju, obligāti to atzīmējiet reģistrējoties!

Gultasvietas cena – 13 Eur (junioriem 10 Eur) – vietu skaits ierobežots.

Visiem dalībniekiem pirms sacensībām jāiepazīstas ar sacensību nolikumu. Nolikums

Reģistrācija sacensībām: Šeit

 

Sacensību sezona tuvojas!

2021-ldls_

10.-11.jūlijā Madonā notiks jau 10. gadskārtējās ”Madona longboard challenge” sacensības – programmā nobrauciens, longbordu biatlons jeb skate&shoot un slide jam. Savukārt leģendārais ”Priekuļu kauss” ar nobraucienu un slide jam atgriežas 11.-12.septembrī. Atzīmē kalendārā! Tā kā šis gads ir gana izaicinošs arī sacensību organizatoriem, tad sīkāks info par pasākumu tiks publicēts 30.jūnijā (tie, kuri sacensībās ir bijuši jau zina – būs forši un vēl foršāk 🙂 Tiekamies uz kalna!